Bilgi Yamaga Blanks BlueCurrent III 82F Nano İncelemesi

Yamaga Blanks BlueCurrent III 82F Nano İncelemesi

5C6ADA8E-1D0C-4988-AA24-4D81557E27C2.jpeg

Herkese Selamlar ;

Bugün konumuz Yamaga Blanks’ ın Light Game kategorisinde, BlueCurrent III adıyla yer alan Yamaga Blanks BlueCurrent 82F Nano lrf ( Light Rock Fishing ) kamışı. Kamışı aldığımdan bu yana bir kaç avda denedim ve beklentilerin çok üzerinde bir performans sergilemesi ile daha fazla test etmeye gerek kalmadan hemen kullanıcı deneyimini paylaşmak istedim.

Kamışın Özellikleri

Boy : 2.49
Ağırlık : 80gr
Atar aralığı : max 18gr
Önerilen PE : max 0.6
Aksiyon : xfast
Güç : Light

Daha önce kullanmış olduğum Diaflash BX 2-10 atarlı kamışımdan oldukça memnundum ama biraz daha uzun ve geniş bir atar aralığına sahip fakat aynı hassasiyette ve hızda yani L ve xfast olan aynı zamanda da güçlü bir kamış arayışı içerisindeydim. Bu arayış sonucunda, yamaga blanks’ ın Light Game kategorisinde lrf kamışlarının field testerı olan “ Tatsuya Omagari “ ile yamaga blanks BlueCurrent III 82 F Nano hakkında yaptığım yazışmalar sonucunda kamışın istediğimden fazlası olduğu kanısına vardım ve kamışı aldım. Kamış için ilk söyleyeceğim şey erim konusunda iyi bir performans sağlıyor. Atışınızı yaptıktan sonra kamış o kadar çabuk toparlanıyor ki siz kamışın atışta esnediğini neredeyse fark edemiyorsunuz. Kamış ile jighead kullanımından bahsetmek gerekir ise, ben genellikle ile 2 gram jighead kullandığım için bu gramaj ile denemeler yaptım. Ava indiğim akşam akıntı haddinden fazla ve rüzgar ters estiğinden biraz zor bir av olsa da performans o şartlara rağmen iyi diyebilirim. Hava ve suyun durumunun pek uygun olmamasına rağmen en ufak dokunuşları dahi kamış size çok rahat iletiyor. 2 gram altı jighead kullanıma dair detayları bir daha ki av esnasında test edip bu konu altında paylaşacağım. Ama 2 gram altı jighead kullanımında jighead hissiyatı kaybedilebilir gibi geliyor. O yüzden minimum 2 gram jighead kullanımı daha uygun olacaktır. Jig kullanımında mesafede inanılmaz bir artış oldu. Örneğin ; 2-10 Diaflash ile önceden 40, 50 metre attığım 10 gram jig yem bu kamış ile 80 metre mesafeleri görmekte. Kamışın en büyük artısı çok güçlü olması. Böylesine güçlü ve inanılmaz hassas bir kamış tam aradığım bir kamış türüydü. Sahte kullanımında da aynı şekilde erimde artış sağlanmakta. Yani özet ile erim konusunda %50 ve üzeri bir artış oldu. Kamışın maximum atarı 18 gramdır. Kamış ne kadar güçlü olsa da, atar aralığının üzerine çıkmamak en doğru hareket olacaktır. Kamışın ağırlığının 80 gram olması da cabası inanılmaz hafif bir kamış. Lrf ( Light Rock Fishing ) yönteminde benim gibi her balığın avını yapıyorsanız, jighead + silikon kambinasyonu ile birlikte yapay yem, jig kullanıyor ve üst seviye mesafenin yanında hassasiyettende ödün vermek istemiyorsanız almanız gereken tek lrf kamışı budur arkadaşlar. Ömürlük bir kamıştır. Kamışın uç kısmı son derece hassas ve bunun yanında söylediğim gibi çok güçlü bir kamış. Tuzlu ve tatlı suda kullanıma uygun bir kamış. Bütçesi olan amatör balıkçı arkadaşlara şiddetle tavsiye edebileceğim bir kamış.

Kamış ile uyumlu olduğu belirtilen makineler ise ;

Daiwa : 2000 Shimano : C2000-2500

Fiyat olarak şu anda ki fiyatı 3.500 TL.

Kamış hakkında sormak istediğiniz sorular olur ise bu konu altında sorularınızı sorabilirsiniz.

İyi Forumlar;

Ömer Keşan

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla

İtibar Puanı:

Hayırlı olsun başkan. Trofeleri bol olur inşallah.

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
53
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Hayırlı olsun başkan. Trofeleri bol olur inşallah.
Teşekkürler @Ömer Keşan, kardeşim. Kamışı kullanıp da bilgilendirme yazısı yazan var mı diye çok aradım sağda solda' da diğer modelleri ile ilgilide bir şey bulamayınca bir kullanıcı deneyimi yazısı yazayım dedim. Bakarsın bizim gibi arayan olursa denk gelir faydası olur ;)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar