Av Raporu Tuzla, Güzelyalı, Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Kadıköy Hattı Balık Avı Raporları

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
53
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Uzun zamandır yazamıyordum yazayım dedim.

Kurban Bayramı öncesindeki hafta Tuzla'da çok verimli bir hafta geçirdim. Her ne kadar mırmır bana nasip olmasa da istavrit yüzümü güldürdü. 4 gün içinde 2.5 kg istavriti eve götürdüm. Bayram dönüşü buzdolabının sigortasının atmış olmasından dolayı ne var ne yok çöpe gitti. Yaklaşık 3.5 kg (mırmır, iskorpit, eşkina, yazılı hani), toplam zararım balıkta 6 kg civarı.

Daha ben küsmeyeyimde kim küssün :D

Bu hafta başından beridir yine geceleri 1 saatliğine çıkıyorum ve 1 kg kadar istavrit toplamayı başardım. Verim çok düşük olmasına rağmen zaten amacım balık yakalamak değil. Kafamı dağıtmak.

Lüfer zamanını iple çekiyorum. Haberleşelim.
Büyük talihsizlik zarar büyükmüş abi, gitti ganimetler :D Sağlık olsun yeni bir buzdolabı ve yeni balıklara doğru adım adım :D Lüfer peşinde koşuşturmaya başlamam yakındır, haber veririm abi.

Ömer Keşan

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla

İtibar Puanı:

Dün balık baya nazlıydı. Saat 3 ten sonra hareketlendi. Yavru kedilere paylarını verdikten sonra kismetimize bunlar kaldı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Uzun zamandır yazamıyordum yazayım dedim.

Kurban Bayramı öncesindeki hafta Tuzla'da çok verimli bir hafta geçirdim. Her ne kadar mırmır bana nasip olmasa da istavrit yüzümü güldürdü. 4 gün içinde 2.5 kg istavriti eve götürdüm. Bayram dönüşü buzdolabının sigortasının atmış olmasından dolayı ne var ne yok çöpe gitti. Yaklaşık 3.5 kg (mırmır, iskorpit, eşkina, yazılı hani), toplam zararım balıkta 6 kg civarı.

Daha ben küsmeyeyimde kim küssün :D

Bu hafta başından beridir yine geceleri 1 saatliğine çıkıyorum ve 1 kg kadar istavrit toplamayı başardım. Verim çok düşük olmasına rağmen zaten amacım balık yakalamak değil. Kafamı dağıtmak.

Lüfer zamanını iple çekiyorum. Haberleşelim.

Geçmiş olsun abi. Açılan yerlere lüfer doldururuz. :)

Ekli dosyalar

• 273F623E-DE30-49F4-92EC-88C89CAECA8A.jpeg
    273F623E-DE30-49F4-92EC-88C89CAECA8A.jpeg
    759.8 KB · Görüntüleme: 8

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
53
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Dün balık baya nazlıydı. Saat 3 ten sonra hareketlendi. Yavru kedilere paylarını verdikten sonra kismetimize bunlar kaldı.

Geçmiş olsun abi. Açılan yerlere lüfer doldururuz. :)
Tebrikler @Ömer Keşan kardeşim güzel bir av olmuş 👏 daim olsun. Mırmırlar yine füze :)

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
53
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Kartal’ da balık yok ama levrek abimiz önümüzde balığı hop dedi kaptı gitti. Bizde o gazla gittik @Kubilay Korkmaz ile kuşların kanatlarına ilaç sıktık 😅

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
53
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Bu akşam saat 21:00 - 22:00 arası istavritler zımba gibiydi maşallah yakala bırak avında 12 istavrit suya iade.

Romancı

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla

İtibar Puanı:

Geçen hafta sonu ve bu hafta sonu Tuzla hiç verimli değildi. Günlük 2 adet istavritle döndüm. Gümüşler silikona sürekli atlıyordu. İlgincime gelen ise dipten ne kaya balığı ne de iskorpitler silikona dokunmadılar bile. Acaba neden.

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
53
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Geçen hafta sonu ve bu hafta sonu Tuzla hiç verimli değildi. Günlük 2 adet istavritle döndüm. Gümüşler silikona sürekli atlıyordu. İlgincime gelen ise dipten ne kaya balığı ne de iskorpitler silikona dokunmadılar bile. Acaba neden.
Durum ne yazık ki öyle şu sıralar abi. Lüferlerin gelmesini bekliyorum zaten o bekleyiş sırasında tatlı suda av daha mantıklı, en azından balık var :)

Romancı

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla

İtibar Puanı:

Dün gece 00:00 da başladığım avımı saat 02:00 de bıraktım. Bebek uyumadığı için hanım çağırdı eve dönmek zorunda kaldım. Yoksa sabaha kadar devam ederdim.

Ekli dosyalar

• 1599026665953.png
    1599026665953.png
    2 MB · Görüntüleme: 5

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
53
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Dün gece 00:00 da başladığım avımı saat 02:00 de bıraktım. Bebek uyumadığı için hanım çağırdı eve dönmek zorunda kaldım. Yoksa sabaha kadar devam ederdim.
Maşallah abi, harika bir av olmuş. Afiyet olsun diyelim :)

B737air

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
1
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Üsküdar

İtibar Puanı:

Kadıköy moda kayalıklarından deneyen oldu mu hiç eşkina mırmır vs yapar mı orası denemeyw değer mi acaba?

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
53
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Kadıköy moda kayalıklarından deneyen oldu mu hiç eşkina mırmır vs yapar mı orası denemeyw değer mi acaba?
Eşkina tüm kıyı şeritlerimizden alınabilir ama kolay olmadığını söylemek lazım her zaman denk gelmiyor ama var. Tam yerini bulmanız önemli özellikle ışık almayan kayalık önleri gibi

Fakat boylar geçen seneye göre ufak alınacak balıklar değil, en azından bana denk gelenler öyle bu sene :)

Ekli dosyalar

• 08C262B3-5513-498B-A4A7-D861F99CBE4C.jpeg
    08C262B3-5513-498B-A4A7-D861F99CBE4C.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 3

B737air

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
1
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Üsküdar

İtibar Puanı:

Eşkina tüm kıyı şeritlerimizden alınabilir ama kolay olmadığını söylemek lazım her zaman denk gelmiyor ama var. Tam yerini bulmanız önemli özellikle ışık almayan kayalık önleri gibi

Fakat boylar geçen seneye göre ufak alınacak balıklar değil, en azından bana denk gelenler öyle bu sene :)

Aksiyonu yeter :) moda kayalıkları mı dediğiniz bu mera?

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
53
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Romancı

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla

İtibar Puanı:

Dün gece yine evden kaçıp soluğu kayalıklarda aldım. Evvelsi gün kadar olmasa da yine 1kg civarı iri istavritle döndüm. Yalnız dikkatimi çeken bir şey oldu, balık vurunca kıyıya yüzüyor ve oltayı boşluyor. Balık kaçtı diye aksiyona devam edince de ya balık kurtuluyor ya da ağzı fazla zarar gördüğünden sudan çıkartırken iğneden düşüyor.
Bu şekilde tam 17 adet istavrit düşürdüm ki, 4 tanesi eşoğlu istavritiydi.
Balıkların zarar görmelerine üzüldüm. Hırsız iğnem Hayabusa, jighead ise 1.5 gr Hook. Daha kaliteli takım mı hazırlasam. Ne tavsiye edersiniz.

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
53
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Dün gece yine evden kaçıp soluğu kayalıklarda aldım. Evvelsi gün kadar olmasa da yine 1kg civarı iri istavritle döndüm. Yalnız dikkatimi çeken bir şey oldu, balık vurunca kıyıya yüzüyor ve oltayı boşluyor. Balık kaçtı diye aksiyona devam edince de ya balık kurtuluyor ya da ağzı fazla zarar gördüğünden sudan çıkartırken iğneden düşüyor.
Bu şekilde tam 17 adet istavrit düşürdüm ki, 4 tanesi eşoğlu istavritiydi.
Balıkların zarar görmelerine üzüldüm. Hırsız iğnem Hayabusa, jighead ise 1.5 gr Hook. Daha kaliteli takım mı hazırlasam. Ne tavsiye edersiniz.
Maşallah abi Eylül ayının gelmesi ile istavritler tam kıyıya vurmaya başladı demek ki. Takımda sıkıntı yok abi sıkıntı balıklarda :)

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
53
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Bu akşam kendimi gaza getirip Pendik sahile indim, yarım saat sonra kendime sövdüm :) evde yatıp keyif yapmak varken denizi dövmeye ne gerek var dimi.

B737air

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
1
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Üsküdar

İtibar Puanı:

İki gündür (10-11 Eylül ) sabah suyuna caddebostan Pendik sahil şeridinde atışlar yaptım bir vuruş hariç hiç bir şey yok :)

Lrf olayı marmarada yapılacak iş değil algısı yavaş yavaş hakim olmaya başladı bende :)

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
53
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

İki gündür (10-11 Eylül ) sabah suyuna caddebostan Pendik sahil şeridinde atışlar yaptım bir vuruş hariç hiç bir şey yok :)

Lrf olayı marmarada yapılacak iş değil algısı yavaş yavaş hakim olmaya başladı bende :)
LRF olayı Marmara da yapılacak işte, ciddi anlamda balık yok, geçen sene kıyamet gibi olan istavrit, ispari, zarganalardan bu sezon eser yok. Sıkıntı sende değil balıklarda :)

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
53
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Bu akşam sahil şeridini bir dolanayım bakalım gelmiş mi benim lüferler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar