Av Raporu Türkiye Genelinde Bulunan Tatlı Sularımızdan Balık Avı Raporları

0flymm 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
41
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Türkiye Genelinde Bulunan Tatlı Sularımızdan Balık Avı Raporları

göl baraj nehir.jpg
Herkese Selamlar ;

Tatlı su avcılığının keyfi bir başkadır. Doğa ile iç içe olmanın verdiği huzur, günlük hayatımızda ki stres' den bizi bir nebze olsa' da uzaklaştırır. Türkiye genelinde bulunan tatlı sularımızda (göl, baraj, dere, ırmak, nehir ) yapılan balık avı raporlarını bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

Herkese Rastgele ;

0flymm 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
41
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Geçenlerde amca oğlu ile bir perch avı yapalım dedik sabahın köründe düştük yola, soluğu Kurtdoğmuş köyünde aldık yoğun sisin etkisi ile inanılmaz bir manzara oluştu, biraz keyfini sürdükten sonra, 2 saatlik bir avın sonunda 3 adet perch aldım. Güzel aksiyon yaşatan bu yakışıklılar suya iade edildi bizde manzaraya karşı keyfe devam ettik :) Avda sadece jig kullandım.

Ekli dosyalar

0flymm 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
41
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Ailecek bir kahvaltı organizasyonu, arada da perchlere çekilen bir yoklama :) boyut 40 cm civarı, belki daha fazla da olabilir. Bir kaç resim sonrası suya iade. Enteresan bir olay ise 20 cm kadar bir su yılanının yetişkin bir ispari kadar olan sazan yavrusunu suratından yakayıp kıyıya kadar getirip yutmaya çalışması :)

Ekli dosyalar

0flymm 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
41
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Sabah saat 05:30 da başladığımız avda @Kubilay Korkmaz kardeşim 35 cm bir turna ( oklama ) aldı. Peşine bir tane de ben yapıştırdım ama silikonu yırtıp kaçtı hırçın arkadaşımız :) @Barış Rıfat ÇAĞLAR kardeşimiz ise meraya araba da uyuyarak geldi eve geldiğimiz de hala uyuyordu 😅

Ekli dosyalar

0flymm 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
41
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Bugün yine Ömerli’ de malum mekanıma uğradım. Biraz keyif yaptıktan sonra saat 13:00’ de başlayıp 20:00 gibi sonlandırdığım avda 18 adet perch ( tatlı su levreği ) suya iade edildi. Yüzlerce Perch’ un gün boyunca su üzerinde çılgınlar gibi oynamalarını izlemek bile ayrı bir keyifti.

Ekli dosyalar

Gökhan SAYAN

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0

İtibar Puanı:

Tebrikler verimli bir av olmuş. Bende ömerli' ye kurtdoğmuş tarafından gittim fakat jandarma yolları kapatmış. Bir yere gittim orada da alemciler vardı. Oradan ayrılıp başka bir noktasına gittim fakat orada da su yükselmiş ve çok sığ otluktu. Semaverde çayımızı içip geri geldik :)
Ulaşım konusunda tavsiye edebileceğin bir yer var mı ? Ailecek gidip çocuklarla da vakit geçirebileceğimiz ?

0flymm 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
41
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Teşekkürler. Kurtköy Sabiha Gökçen yolu üzerinden gittikten sonra ana yol üzerinde ki caminin yanından sola girin, köye varana kadar dümdüz devam edin kurt doğmuş köyüne. Köy içinde ki caminin orada ki yollardan aşağıya koylara inebilirsiniz. Çok büyük bir alan olduğu için en kısa yeri söyledim.

Gökhan SAYAN

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0

İtibar Puanı:

aslında tam olarak tarif ettiğiniz yerlere gittim :) köyün orada sağ taraftan çeşmenin oraya gittim orası sıkıntılı insanlar vardı. Düz giderek indiğimiz bir yer vardı fakat köyün bitişinde yolu kapatmışlar. Araçla inemedik hiçbir noktasına. Sonra köyün çıkışına gelip oradan bir yoldan inmeyi denedik. Sonuç indiğimiz yerde çay içtik :)

0flymm 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
41
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Gökhan SAYAN

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0

İtibar Puanı:

Yani dediğiniz gibi ben aradım pek bulamadım. Böyle su kenarına gidebileceğim olta atabileceğim ve ailecek zaman geçirebileceğim bildiğiniz ve tavsiye edebileceğiniz bir yer var mıdır ? Bu arada iki tane de ufak çocuk var :)

0flymm 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
41
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Amcamın oğlunun kayınpederinin dediğiniz tarzda kendi yaptığı bir yer var kimse pek uğramaz ağaç dalları İle ufak bir kulubesi içinde masa ve bankların olduğu göle sıfır yanları açık bölgede ağaçlarında yeri kapamasından dolayı güneş almayan efil efil esen bir yer var ama orasını da cumartesi akşamdan yeri bilen tanıdıklar gidip çadır kurup kalıyorlar pazar akşama kadar.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Senin için ömerliden ziyade en iyi yer Darlık barajı 👍

0flymm 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
41
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Ömerli barajında 1-2 saatlik kaçamak ve mera keşfi yapayım dedim akşam suyuna güzel bir yer buldum ama sabah suyunda test etmek lazım. Akşam suyunda yaptığım denemelerde perchler ile ufak tefek aksiyonlar oldu.

0flymm 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
41
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Bu akşam suyu darlığa gitmeye üşenince soluğu önemlide aldım. Kamışı elimden alıp götürecek kadar haşin bir perch kurtulup kaçtı, 3-5 ufak perch daha alındı suya iade. Sabah go turna 😅

0flymm 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
41
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Yine keyifli bir sabah oldu benim için 2 adet turna İle avı sonlandırdım. Bir tanesi limit diğeri ufak ikiside suya iade. Hemen önümde atlayan Trofe ise sonra görüşürüz yaptı resmen 😅

Ekli dosyalar

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)