Bilgi Sahte Balıklarımızın Çizilmesini Nasıl Önleriz ?

0flymm 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Katılım
6 Tem 2020
Konular
41
Mesajlar
140
Tepki puanı
70
Puanları
28
Yaş
32
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

SAHTE BALIKLARIMIZIN ÇİZİLMESİNİ NASIL ÖNLERİZ

dcfix-vinyl-large1.jpg

Herkese Selamlar ;

Bildiğiniz üzere at çek esnasında sahte balıklarımızda bulunan iğneler maket balığın yanlarına vurarak zaman içerisinde boyasının deforme olmasına neden oluyor. Buda bende dahil çoğu amatör balıkçı arkadaşımızın hoşuna gitmeyen bir durum. Dünya para verdiğimiz sahte balıklarımızın darbe alarak çizildiğini görmek hiç hoş bir durum değil.

Sahte balıklarımızda oluşan bu deformasyon, çizilmeler' in önüne geçmek için yapılabilecek en pratik ve kesin sonuç veren yöntem maket balıklarımızı dc fix olarak tabir edilen ürün ile kaplamaktan geçmektedir. Marka önemli değildir dc fix olur başka marka olur, sadece ürünün transparent ( şeffaf ) olmasına dikkat edin.

Oldukça pratik ve kolay bir kaplama yöntemi olmasının yanı sıra, suya girdiğinde' de kaplama maket balığın üzerinden siz çıkarmadığınız sürece hiç bir şekilde çıkmamakta. Değiştirmek istediğinizde ise aynı şekilde pratik bir şekilde çıkararak yenisi ile değiştirebilirsiniz. Kaplamayı yaparken sahte üzerinde ki bulunan iğneleri çıkarmak daha kolay işlem yapmanızı sağlayacaktır ama isterseniz çıkarmadan da kaplama işlemini uygulayabilirsiniz.

MAKET BALIĞIMI NASIL KAPLARIM ?

Kaplamak istediğiniz maket balığı dc fix üzerine koyduktan sonra bir kalem yardımı ile her iki yüzünün de kalıbını çıkarın, kalıp işlemini yaptıktan sonra makas ile keserek üzerinde ki kağıdı aldıktan sonra şeffaf olan kısmı maket balığın üzerine oturtun ve güzelce yapıştırın, boşluk kalmamasına özen gösterin ama yinede ufak tefek boşluklar sorun çıkarmaz. Şayet yok arkadaş boşluk kalmasın jilet gibi olsun derseniz de elinize bir saç kurutma makinesi altın hafif sıcaklıkta çalıştırın ve sahtenin hangi yüzünde boşluk var ise oraya uygulayın aynı anda bir kalem yardımı ile de düzleştirin.


Bilmeyen arkadaşlara faydalı olur umarım.
 

B737air

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Katılım
3 Eyl 2020
Konular
1
Mesajlar
17
Tepki puanı
14
Puanları
3
Yaş
27
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Üsküdar

İtibar Puanı:

Emeğine sağlık güzel bir anlatım ama bu kaplamalardan sonra sahtenin üzerindeki ışıltıların parıltıların hologram vari şeylerin sahtesine göre uv kaplamasının tam olarak işlevini yerine getirememe endişesi var bende o yüzden hiç uygulama taraftarı olmadım
 

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)