Bilgi Palomar Düğüm Nasıl Bağlanır ?

Hasan Akyüz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Moderatör
Editör
Premium
Kullanıcı
Katılım
6 Tem 2020
Konular
67
Mesajlar
302
Çözümler
7
Tepki puanı
221
BH Yaşı
4 Ay 26 Gün
Puanları
43
Yaş
32

Reputation:

Palomar Düğüm Nasıl Bağlanır ?
İp kullanarak klips, fırdöndü ve iğnelere attığımız bilinen standart düğümlerin bir çoğu belli bir çeker kuvvetine geldiğinde ipin kaygan yapısından dolayı ve düğümü bağlarken, ipin sürtünmesinden kaynaklanan ısınmadan dolayı ya patlar yada düğüm kayarak açılır. Düğümde patlama olmaması için düğümü sıkıştırma esnasında mutlaka ıslatın bu sürtünme esnasında yaşanacak olan ısınmanın önüne geçmenize olanak tanır. Klips, fırdöndü ve iğne bağlarken ( halkalı iğnelerden bahsediyorum ) düğümün belli bir çekere geldiğinde kayarak açılmaması için kullanılabilecek en iyi düğüm palomar düğüm’ dür.

Palomar Düğüm Nasıl Bağlanır ?

Palomar düğüm
son derece basit ve sağlam bir düğüm çeşididir. Aşağıda ki görselde soldan sağa bağlama aşamaları gösterilmekte.

17D0155C-3E1E-4F5F-9D3A-20AF9E84B765.jpeg

İyi Forumlar ;
 

Kaje

Defne Yaprağı
Kullanıcı
Katılım
21 Eki 2020
Konular
8
Mesajlar
50
Tepki puanı
50
BH Yaşı
1 Ay 9 Gün
Puanları
18
Yaş
28

Reputation:


Palomar Düğüm Nasıl Bağlanır ?İp kullanarak klips, fırdöndü ve iğnelere attığımız bilinen standart düğümlerin bir çoğu belli bir çeker kuvvetine geldiğinde ipin kaygan yapısından dolayı ve düğümü bağlarken, ipin sürtünmesinden kaynaklanan ısınmadan dolayı ya patlar yada düğüm kayarak açılır. Düğümde patlama olmaması için düğümü sıkıştırma esnasında mutlaka ıslatın bu sürtünme esnasında yaşanacak olan ısınmanın önüne geçmenize olanak tanır. Klips, fırdöndü ve iğne bağlarken ( halkalı iğnelerden bahsediyorum ) düğümün belli bir çekere geldiğinde kayarak açılmaması için kullanılabilecek en iyi düğüm palomar düğüm’ dür.

Palomar Düğüm Nasıl Bağlanır ?

Palomar düğüm son derece basit ve sağlam bir düğüm çeşididir. Aşağıda ki görselde soldan sağa bağlama aşamaları gösterilmekte.

Ekli dosyayı görüntüle 382

İyi Forumlar ;
Güzel paylaşımınız İçin teşekkürler. Benim gibi yeni başlayan arkadaşlarımız için çok faydalı bilgi 👏
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular