Misina Sarma Miktarı

Mahmut Polat

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
5₺
İliniz
Mersin
İlçeniz
Erdemli
Av Bölgesi
Akdeniz
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

İyi akşamlar ve iyi forumlar herkese. Sanırım en doğru yer burası ☺
okuma epixor 20 makine aldım. Stroft 0.06lık ta ip. İkiside elime geçmedi henüz bu sebeple fotoğraf atamıyorum. Teknik verilerine göre 0,15 mono misinadan 250 metre sarım kapasitesi var. Benim aldığım 0,06 ip misina ve 150 metre. İkiye bölüp kullanmayı düşünüyordum ama baya az kalacak makine üzerinde.
Sorum şu; ikiye bölüp kullanmak mantıklı mı? Her şekilde altına normal misina sarmalı mıyım?

0E3B0A9D-516C-4DDE-AEB9-CF47F60DD9D0.png

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Forum Üyesi
Konular
121
Bakiye
546₺
İliniz
İstanbul
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

okuma epixor 20 makine aldım. Stroft 0.06lık ta ip. İkiside elime geçmedi henüz bu sebeple fotoğraf atamıyorum. Teknik verilerine göre 0,15 mono misinadan 250 metre sarım kapasitesi var. Benim aldığım 0,06 ip misina ve 150 metre. İkiye bölüp kullanmayı düşünüyordum ama baya az kalacak makine üzerinde.
Sorum şu; ikiye bölüp kullanmak mantıklı mı? Her şekilde altına normal misina sarmalı mıyım?

Ekli dosyayı görüntüle 606
Yalnız o makine lrf değil Spin makinesi, lrf yapacaksan neden spin makinesi aldın 😃 spin avlarında 0.06 uygun olmaz, min 0.18. Ha yok makineyi lrf kamışa takıp kullanıcam diyorsan o zaman başka mecburen altına dolgu yapacaksın. E tabi bu sefer de kamış ile makine arasında ki ağırlık farkından dolayı denge uyumu olmaz. Ama kullanılır tabi.

Mahmut Polat

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
5₺
İliniz
Mersin
İlçeniz
Erdemli
Av Bölgesi
Akdeniz
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Yalnız o makine lrf değil Spin makinesi, lrf yapacaksan neden spin makinesi aldın 😃 spin avlarında 0.06 uygun olmaz, min 0.18. Ha yok makineyi lrf kamışa takıp kullanıcam diyorsan o zaman başka mecburen altına dolgu yapacaksın. E tabi bu sefer de kamış ile makine arasında ki ağırlık farkından dolayı denge uyumu olmaz. Ama kullanılır tabi.
Demeyeydin eyiydi 😂😂
Valla üstad önceki makinem shimano sienna 1000 idi. Teknik verilerine baktım( bir turda sarım,ağırlık vs vs) sadece misina sarma yani makina kafası büyük. Onun haricinde hemen hemen aynı. Tipide hoşuma gidince aldım valla. 😂 aldığım (internetten) firmaya da sormuştum tam lrf için özel dedilerdi 😂😂😂

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Forum Üyesi
Konular
121
Bakiye
546₺
İliniz
İstanbul
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Demeyeydin eyiydi 😂😂
Valla üstad önceki makinem shimano sienna 1000 idi. Teknik verilerine baktım( bir turda sarım,ağırlık vs vs) sadece misina sarma yani makina kafası büyük. Onun haricinde hemen hemen aynı. Tipide hoşuma gidince aldım valla. 😂 aldığım (internetten) firmaya da sormuştum tam lrf için özel dedilerdi 😂😂😂
Şu kısım beni benden aldı “ tam lrf için özel dedilerdi “ 🤪🤣 derlerrrrr derlerrr eee adam stok eritecek 😂 dolgu yap altına kullan hocam.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Makineyi değiştir ellerinde var ise okuma inspira yada ceymar 10 al fiyatları aynı zaten ceymar 10 biraz daha uygun

Mahmut Polat

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
5₺
İliniz
Mersin
İlçeniz
Erdemli
Av Bölgesi
Akdeniz
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Aynen üstad adam yakalamış bırakır mı? Bir şekilde satacak 😂

neyse dolgu yapacaz belli oldu hatta hiç ikiye bölmüyorum o halde 🤦🏻‍♂️ Zaten baya az gelecek.
kamış salty rugger 0,8-10 210 cm bu arada. Başka kamış kullanmadığım için memnunum şimdilik ☺

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Forum Üyesi
Konular
121
Bakiye
546₺
İliniz
İstanbul
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Aynen üstad adam yakalamış bırakır mı? Bir şekilde satacak 😂

neyse dolgu yapacaz belli oldu hatta hiç ikiye bölmüyorum o halde 🤦🏻‍♂️ Zaten baya az gelecek.
kamış salty rugger 0,8-10 210 cm bu arada. Başka kamış kullanmadığım için memnunum şimdilik ☺
O kamışa o makine fazla söyle değişsinler bence. Değişirler zaten.

Mahmut Polat

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
5₺
İliniz
Mersin
İlçeniz
Erdemli
Av Bölgesi
Akdeniz
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Tamamdır çok teşekkür ediyorum ☺ Yarın kargo elime geçecekti. İrtibata geçeyim bir. 👋🏼

İrfan ÇELİK

Moderator
Balık Hobim Mod
Forum Üyesi
Konular
20
Bakiye
30₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Ekli dosyayı görüntüle 606
@Hasan Akyuz kardeşimin dediklerine ilaveten tavsiyem 2000 lik bir makine al, aldığın makinenin sarım kapasitesine göre böldüğün ipin altına uygun metrede ip sar. Elinde kalan makine için spin oltası alır kullanırsın. Lazım olacaktır.

Bu Konuyu İnceleyen Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)