LRF takımıyla zargana topu denemeleri

Izzet Gurer

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
5₺
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Herkese selamlar,
Uzun zamandır LRF tekniği ile avlanmaktayım. Silikon/jighead kombinasyonuyla birlikte baby jig ve hafif sahtelerle güzel avlar yaptım. İstanbul bölgesinde özellikle gündüzleri maalesef Lrf ile limitli bir balık çeşitliliği yüzünden pek verimli avlar olmuyor. Geceleri en azından istavrit, eşkina veya ispari yakalanabilirken gündüz zargana haricinde (özellikle bu dönemde) balığa rastlayamıyoruz. Jig ve sahtelerle kandırabildiğim zarganayı surf castingde kullanılan top/ipek ile deneme kararı aldım. 6 ve 10 gramlık piyasadan bulduğum zargana toplarıyla bunu denemeye karar verdim ve pendik küçükyalı hattında oldukça verim aldım. Asıl güzeli zargana gibi mücadeleci bir balığı lrf takımıyla almak ki çok keyif verdi bana. Topun arkasına kamış boyu kadar fc misina, ucuna da ipek ile gayet başarılı oluyor. Herkese tavsiye esiyorum. İyi günler.

Ekli dosyalar

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Forum Üyesi
Konular
121
Bakiye
546₺
İliniz
İstanbul
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Herkese selamlar,
Uzun zamandır LRF tekniği ile avlanmaktayım. Silikon/jighead kombinasyonuyla birlikte baby jig ve hafif sahtelerle güzel avlar yaptım. İstanbul bölgesinde özellikle gündüzleri maalesef Lrf ile limitli bir balık çeşitliliği yüzünden pek verimli avlar olmuyor. Geceleri en azından istavrit, eşkina veya ispari yakalanabilirken gündüz zargana haricinde (özellikle bu dönemde) balığa rastlayamıyoruz. Jig ve sahtelerle kandırabildiğim zarganayı surf castingde kullanılan top/ipek ile deneme kararı aldım. 6 ve 10 gramlık piyasadan bulduğum zargana toplarıyla bunu denemeye karar verdim ve pendik küçükyalı hattında oldukça verim aldım. Asıl güzeli zargana gibi mücadeleci bir balığı lrf takımıyla almak ki çok keyif verdi bana. Topun arkasına kamış boyu kadar fc misina, ucuna da ipek ile gayet başarılı oluyor. Herkese tavsiye esiyorum. İyi günler.
Tebrikler. Bende bir ara denemeye niyetlendim de jig daha keyif veriyor bana. Daim olsun güzel ve keyifli bir av olmuş @Izzet Gurer jig arkası ipek’ de gayet verimli oluyor 🎣

yakup_ümit

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
2
Bakiye
0₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Silivri
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
Surf Casting

İtibar Puanı:

Bu hafta sonu da zargana deneyim bakalım,.

İrfan ÇELİK

Moderator
Balık Hobim Mod
Forum Üyesi
Konular
20
Bakiye
30₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Herkese selamlar,
Ben çok denedim bu sezon ama Tuzla bölgesinde vuruş dahi alamadım. Gerçi sorun Tuzla da, balık yok denecek kadar az, olanı da gırgırlar sağolsun yok ediyorlar. Balık Tuzla körfezine girmiyor. Ama pandik ten öteye denerim.

Mahmut Polat

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
5₺
İliniz
Mersin
İlçeniz
Erdemli
Av Bölgesi
Akdeniz
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Mersin/Erdemli liman içinde belki milyon tane zargana yavrusu var hamsi gibiler. Su üstü atsan çekerken 2-3 tane geliyor. Sanırım onlar bitene kadar bize balık yok liman içinden.
Zargana ipeğini denemedim ama ama top arkası silikon denedim baya bi ama alamadım hiç balık.

Izzet Gurer

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
5₺
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Tebrikler. Bende bir ara denemeye niyetlendim de jig daha keyif veriyor bana. Daim olsun güzel ve keyifli bir av olmuş @Izzet Gurer jig arkası ipek’ de gayet verimli oluyor 🎣
çok teşekkürler Hasan. Maksat değişiklik olsun;)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben çok denedim bu sezon ama Tuzla bölgesinde vuruş dahi alamadım. Gerçi sorun Tuzla da, balık yok denecek kadar az, olanı da gırgırlar sağolsun yok ediyorlar. Balık Tuzla körfezine girmiyor. Ama pandik ten öteye denerim.
Hocam entetesan bir şekilde 15:30 gibi başlıyor zargana bu aralar hava kararana kadar, o saatlerde denediniz mi?

Mersin/Erdemli liman içinde belki milyon tane zargana yavrusu var hamsi gibiler. Su üstü atsan çekerken 2-3 tane geliyor. Sanırım onlar bitene kadar bize balık yok liman içinden.
Zargana ipeğini denemedim ama ama top arkası silikon denedim baya bi ama alamadım hiç balık.
Bir de ipekle deneyin bence. Çok enteresan davranışları var zargananın.

mustafaalmış

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
0
Bakiye
0₺
İliniz
Mersin
İlçeniz
Akdeniz
Av Bölgesi
Akdeniz
Av Yöntemi
Surf Casting

İtibar Puanı:

Hocam mersin'de balık mı kaldı Allah aşkına :) Yaptı mı her yerde yapıyor, sürekli av fotoları görüyorum ama yapmadı mı vuruş almadan dönüyoruz :)

İrfan ÇELİK

Moderator
Balık Hobim Mod
Forum Üyesi
Konular
20
Bakiye
30₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

yukarıdaki videoları bi izle istersen. Hem ipekle hem de sahte ile zargana avı yapılmış.

bak bu video ise çoook tanıdık. Paaaahahahahahah

Mahmut Polat

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
5₺
İliniz
Mersin
İlçeniz
Erdemli
Av Bölgesi
Akdeniz
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Hocam mersin'de balık mı kaldı Allah aşkına :) Yaptı mı her yerde yapıyor, sürekli av fotoları görüyorum ama yapmadı mı vuruş almadan dönüyoruz :)
Aynen katılıyorum. Hele bu selden sonra hiç balık yok varsa da bana denk gelmiyor 😂

yukarıdaki videoları bi izle istersen. Hem ipekle hem de sahte ile zargana avı yapılmış.

bak bu video ise çoook tanıdık. Paaaahahahahahah
Zargana ipeği ile avlanan adamın atışı çok tuhafıma gittiği için videoyu izleyemedim eline bakacam diye 😂😂 değişik bir stili var. Solak olduğundan mı acaba bilemedim 🤔

en alttaki video Hasan Bey’in sanırım. Abi merak ettim isome ye balık vurunca nasıl dağıtmıyor yada çıkartmıyor. İğne vs ne kullanıyorsun üstad. Silikon avını çok seviyorum ama gulp ve isome çok pahalıya denk geliyor heleki balık bir yutmada almadıysa 2-3 avda bir paket gidiyor balığa baksam 3-5 tane var yada yok.

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Forum Üyesi
Konular
121
Bakiye
546₺
İliniz
İstanbul
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Aynen katılıyorum. Hele bu selden sonra hiç balık yok varsa da bana denk gelmiyor 😂

Zargana ipeği ile avlanan adamın atışı çok tuhafıma gittiği için videoyu izleyemedim eline bakacam diye 😂😂 değişik bir stili var. Solak olduğundan mı acaba bilemedim 🤔

en alttaki video Hasan Bey’in sanırım. Abi merak ettim isome ye balık vurunca nasıl dağıtmıyor yada çıkartmıyor. İğne vs ne kullanıyorsun üstad. Silikon avını çok seviyorum ama gulp ve isome çok pahalıya denk geliyor heleki balık bir yutmada almadıysa 2-3 avda bir paket gidiyor balığa baksam 3-5 tane var yada yok.
L Boy silikon içinden silikon boyunda hazırladığım hırsız iğneyi geçiyorum. İğne silikonun alt kısmında kalıyor.

İrfan ÇELİK

Moderator
Balık Hobim Mod
Forum Üyesi
Konular
20
Bakiye
30₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Paaaaaaaahahahahahahaha

Biz de öyle başladık. Ama şimdi 1 silikonla 1 gece avlanıyoruz. Tabii takım kopması, silikonun dip balıkları yüzünden parçalanmaması dışında. Elin o hassasiyete alışacak, yosun mu taş mı, kum mu, balık mı anlıyorsun zamanla.

Totalde takımlara verdiği paradan fazlasını alıyorsun.

Ben bu sezon 170 tl takıma verdim. Yaklaşık 10 kg balık aldım, evde çocuklar taze balık yediler. 10 aylık bebek bile bayıla bayıla yedi.

Mahmut Polat

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
5₺
İliniz
Mersin
İlçeniz
Erdemli
Av Bölgesi
Akdeniz
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Paaaaaaaahahahahahahaha

Biz de öyle başladık. Ama şimdi 1 silikonla 1 gece avlanıyoruz. Tabii takım kopması, silikonun dip balıkları yüzünden parçalanmaması dışında. Elin o hassasiyete alışacak, yosun mu taş mı, kum mu, balık mı anlıyorsun zamanla.

Totalde takımlara verdiği paradan fazlasını alıyorsun.

Ben bu sezon 170 tl takıma verdim. Yaklaşık 10 kg balık aldım, evde çocuklar taze balık yediler. 10 aylık bebek bile bayıla bayıla yedi.
Valla aynen üstad. Silikona verdiğim parayla baya bir balık alırdım :)) sırf parçalanmıyor yada kolay çıkmıyor diye yummy alıyorum ama o da isome yada berkley gibi avcı değil maalesef. :(

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Forum Üyesi
Konular
121
Bakiye
546₺
İliniz
İstanbul
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Valla aynen üstad. Silikona verdiğim parayla baya bir balık alırdım :)) sırf parçalanmıyor yada kolay çıkmıyor diye yummy alıyorum ama o da isome yada berkley gibi avcı değil maalesef. :(
Şahsen ben artık silikon kullanımını sadece ispari, eşkina, izmarit gibi balıkları avlayacağım zaman yapıyorum artık. Geri kalan tüm türler için jig ve sahte balık buna istavritte dahil.

İrfan ÇELİK

Moderator
Balık Hobim Mod
Forum Üyesi
Konular
20
Bakiye
30₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

isome performansı bekleme. Biz şöyle yapıyoruz, XL boy alıp 2 ye bölüyor ve elimizde 20 adet silikon oluyor. Hırsız iğne ile kombine edip takımı hazırlıyoruz.

Cihan

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
4
Bakiye
0₺
İliniz
Mersin
Av Bölgesi
Akdeniz
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Silikonla, plastikle beslenen ve tutulan bir balık nesli geliyor. Taze taze yiyoruz ancak ne yiyoruz!?

İrfan ÇELİK

Moderator
Balık Hobim Mod
Forum Üyesi
Konular
20
Bakiye
30₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Silikonla, plastikle beslenen ve tutulan bir balık nesli geliyor. Taze taze yiyoruz ancak ne yiyoruz!?
Çoook farklı bir bakış açısı. Takdir ettim.

Hocam, dalma konusunda tecrüben varsa 2mt mesafelerde biraz vakit geçir derim. Dipte akla hayale gelmeyecek nesneler mevcut. 2 yıl evvel, Pendik Ada Tesisleri ile İDO iskelesi arsında çocuk arabası çıktı oltayla. Akla mantığa sığar mı, adam koca bebek arabasını denize atmış.

Diğer çöpleri falan saymıyorum bile.

Bir arkadaşımız Yalova da, denize dalıp değerli eşya topluyor. Elinde bir tane dedektör var, öttüğü yeri eşeliyor, yüzük, kolye, artık ne çıkarsa topluyor, çöpleri de poşetlemeyi unutmuyor. Dediğine göre geçen yıl topladıklarını bozdurmuş 2 bin tl çıkmış.

Kimlik, isim yazan künye, kolye vb. şeyleri sahiplerine ulaştırmaya çalışıyor.

Bu Konuyu İnceleyen Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)