LRF Takımı Yapmalı mıyım ?

coz

Kayıtlı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
İlçeniz
Beyoğlu
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
Spinning

İtibar Puanı:

Herkese merhabalar,

LRF Takımı Yapmalı mıyım ?

Aranızda ve spin avcılığında yeniyim. Haliç e çok yakın oturuyorum ve okuma fina pro 270 7-35 atarlı spin kamışım ve okuma dead ringer 4000 lik makinam var. Istanbul da spin avcılığı 3 4 ay yapılabiliyor diye duydum benim avlamak istediğim hedef bir balık yok vuruş dahi alsam mutlu oluyorum geçen mesela Çatladıkapı ya gittim at çek yaptım bir şey yoktu kefal tuttum spin kamışla çok zevkli oldu:) Çok uzatmayayım sormak istediğim ben dinlenmek huzur bulmak için balığa gidiyorum deniz havası almak oltayı atmak bile dinlendiriyor sanırım denize aşığım:) ve istavrit avını da çok severim sizce uygun bir bütçeye Haliç de kullanmak için lrf takımı oluşturmalı mıyım dişli için spin takımı istavrit ya da daha küçük balıklar ve hissiyat için de lrf uygun olur mu ve Haliç de lrf uygun olur gibime geliyor tecrübeli abilerimden kardeşlerimden fikir duymak isterim.

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Onaylı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
96
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
LRF

İtibar Puanı:

Herkese merhabalar, aranızda ve spin avcılığında yeniyim. Haliç e çok yakın oturuyorum ve okuma fina pro 270 7-35 atarlı spin kamışım ve okuma dead ringer 4000 lik makinam var. Istanbul da spin avcılığı 3 4 ay yapılabiliyor diye duydum benim avlamak istediğim hedef bir balık yok vuruş dahi alsam mutlu oluyorum geçen mesela Çatladıkapı ya gittim at çek yaptım bir şey yoktu kefal tuttum spin kamışla çok zevkli oldu:) Çok uzatmayayım sormak istediğim ben dinlenmek huzur bulmak için balığa gidiyorum deniz havası almak oltayı atmak bile dinlendiriyor sanırım denize aşığım:) ve istavrit avını da çok severim sizce uygun bir bütçeye Haliç de kullanmak için lrf takımı oluşturmalı mıyım dişli için spin takımı istavrit ya da daha küçük balıklar ve hissiyat için de lrf uygun olur mu ve Haliç de lrf uygun olur gibime geliyor tecrübeli abilerimden kardeşlerimden fikir duymak isterim.
Şimdi şöyle söyleyeyim spin açıkçası bana keyif vermiyor. Ama lrf de o balığın vuruşu ve gelişi muazzam bir şekilde eğlendiriyor beni. Öte yandan LRF' yi her mevsim kullanabiliyorsun, lüfer vs avlarında dahi. Bu tamamen kişinin kendi tercihidir. Haliç' de LRF olur mu ? olur tabi neden olmasın ben boğazda bile lrf yapmış adamım :D Bu işten zevk almak istiyorum diyorsan olay tamamen lrf

• Beğen
Tepkiler: coz

coz

Kayıtlı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
İlçeniz
Beyoğlu
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
Spinning

İtibar Puanı:

@Hasan Akyuz, Abi spin daha uygun gelmişti bana lrf ye biraz uzaktım o yüzden spin takım yaptım ama sonra tecrübe ettikçe dedim yanlış yapmışım:) lrf tam bana göreymiş peki takım için şunlar sizce uygun mu çok bütçem yok

Ekli dosyalar

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Onaylı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
96
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
LRF

İtibar Puanı:

@Hasan Akyuz, Abi spin daha uygun gelmişti bana lrf ye biraz uzaktım o yüzden spin takım yaptım ama sonra tecrübe ettikçe dedim yanlış yapmışım:) lrf tam bana göreymiş peki takım için şunlar sizce uygun mu çok bütçem yok
Kamış ve makine başlangıç için ve bütçenin' de olmayışından dolayı bence gayet uygun. İşini çok rahat görür ve doğru kullanımda uzun süre idare eder seni. Shimano catana 1-11 kamış ve yine Shimano Catana 1000 FC makinesini de inceleyebilirsin.

Hevesinin asla kırılmaması açısında şayet artık LRF yöntemi ile balık avı yapmaya karar verirsen ki anlattığına göre bence sana en uygunu bu, bir kaç tane jig ve jig head’ in benden

• Beğen

coz

Kayıtlı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
İlçeniz
Beyoğlu
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
Spinning

İtibar Puanı:

Abi çok teşekkür ederim ilgin ve yardımın için:) şu bir kaç ay için pek mümkün gözükmüyor mali durumlardan dolayı ama inşallah bir kaç aya alacağım hediyelerini seve seve kabul edebilirim:)

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Onaylı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
96
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
LRF

İtibar Puanı:

Abi çok teşekkür ederim ilgin ve yardımın için:) şu bir kaç ay için pek mümkün gözükmüyor mali durumlardan dolayı ama inşallah bir kaç aya alacağım hediyelerini seve seve kabul edebilirim:)
Ne demek lafı olmaz. Yardımcı olabildiysek ne mutlu. Daha tecrübeli üyelerimiz' de fikir verecektir. üyelerin tavsiyeleri ile.

• Beğen

serquat

Kayıtlı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0
İlçeniz
Bahçelievler
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
LRF

İtibar Puanı:

haliçte lrf olur, gemi diplerini ışık vuran yerleri tercih etmeye bak, lrf verimsiz zamanlarda ön plana çıkıyor bütçen varsa mutlaka bulaş

coz

Kayıtlı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
İlçeniz
Beyoğlu
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
Spinning

İtibar Puanı:

Anladığım kadarıyla lrf ile kısır zamanlarda da iskorpit bile olsa hatta kaya balığı bile olsa tutulabilir fena merak sardım o 1000lik makinaların ufacık oyuncak gibi görüntüsü silikonların çeşit çeşit renk ve ebatta seçenekleri yazarken bile heyecanlanıyorum:)

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Onaylı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
96
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
LRF

İtibar Puanı:

Anladığım kadarıyla lrf ile kısır zamanlarda da iskorpit bile olsa hatta kaya balığı bile olsa tutulabilir fena merak sardım o 1000lik makinaların ufacık oyuncak gibi görüntüsü silikonların çeşit çeşit renk ve ebatta seçenekleri yazarken bile heyecanlanıyorum:)
LRF yönteminde kısır zaman diye bir durum yoktur. Sadece balık olmadığı zamanlarda daha az balık alırsın :D

serquat

Kayıtlı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0
İlçeniz
Bahçelievler
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
LRF

İtibar Puanı:

size hastalık çoktan bulaşmış, lrfcilerin ilk balığı genelde iskorpittir bunu bende lrfye başlmadan okumuştum ilk avda ilk balık iskorpit oldu : )

coz

Kayıtlı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
İlçeniz
Beyoğlu
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
Spinning

İtibar Puanı:

Abi abartı gelebilir belki ama rüyamda balık tuttuğumu görüyorum dün gece kefal tuttum büyüktü iğneden çıkaramadım sinirlendim hatta :) boş vakitlerimde deniz kenarına inip denizi seyretmek balık tutanları izlemek keyif verir rahatlatırdı küçükken klasik kamışlarla babamla çapariyle istavrit avı yapardık sonra malum öğrencilik sınavlar derken hem maddi hem manevi imkanım yoktu ama şimdi çok şükür Haliç kenarında oturuyorum her sabah ve akşam önünden geçiyorum denizin bu da ister istemez içimdeki kıpırdanma büyük bir tutkuya dönüştü ?

serquat

Kayıtlı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0
İlçeniz
Bahçelievler
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
LRF

İtibar Puanı:

Abi abartı gelebilir belki ama rüyamda balık tuttuğumu görüyorum dün gece kefal tuttum büyüktü iğneden çıkaramadım sinirlendim hatta :) boş vakitlerimde deniz kenarına inip denizi seyretmek balık tutanları izlemek keyif verir rahatlatırdı küçükken klasik kamışlarla babamla çapariyle istavrit avı yapardık sonra malum öğrencilik sınavlar derken hem maddi hem manevi imkanım yoktu ama şimdi çok şükür Haliç kenarında oturuyorum her sabah ve akşam önünden geçiyorum denizin bu da ister istemez içimdeki kıpırdanma büyük bir tutkuya dönüştü ?
bu akşam dönerken bir rapor verseniz meradaki durum hakkında, paslı gemi balık yapıyor mu örneğin

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Onaylı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
96
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
LRF

İtibar Puanı:

Bu iş başka bir şey adına hobimi deriz ne deriz bilmem ama hobi bile denemez hobi belli zamanlarda yapılır ama biz yat kalk balık ta balık :D

• Beğen

coz

Kayıtlı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
İlçeniz
Beyoğlu
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
Spinning

İtibar Puanı:

bu akşam dönerken bir rapor verseniz meradaki durum hakkında, paslı gemi balık yapıyor mu örneğin
Nuh un gemisi mi ? ben karşısındayım onun yani Balat 'ın tam karşısına geliyor ama oranın her daim ziyaretçisi oluyor abi geçen hafta bir abi tekneyle avlanırken yaprak tutmuş dişliler başlar sanırım yakında boğazda palamut da başladı

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Onaylı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
96
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
LRF

İtibar Puanı:

Sormuş olduğun lrf ile ilgili konu hakkında yeterli bilgiyi bu başlık altında aldığını düşünüyor musun ?

• Beğen

coz

Kayıtlı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
İlçeniz
Beyoğlu
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
Spinning

İtibar Puanı:

Evet abi konu kilit:)

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Onaylı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
96
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
LRF

İtibar Puanı:

Evet abi konu kilit:)
kilit' den ziyade ön eki cevaplandı olarak güncelleyeceğim. Sormuş olduğunuz sorularda almış olduğunuz yanıtlara nazaran işiniz görüldü ise yada görülüyor ise konu ön ekini " cevaplandı " olarak güncelleyin. Böylelikle günce sorunlar ve yanıtlananlar forumda net bir şekilde belli olsun :)

• Beğen

coz

Kayıtlı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
İlçeniz
Beyoğlu
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
Spinning

İtibar Puanı:

Anladım abi yaparım bir dahaki sefer:)

serquat

Kayıtlı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0
İlçeniz
Bahçelievler
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
LRF

İtibar Puanı:

Nuh un gemisi mi ? ben karşısındayım onun yani Balat 'ın tam karşısına geliyor ama oranın her daim ziyaretçisi oluyor abi geçen hafta bir abi tekneyle avlanırken yaprak tutmuş dişliler başlar sanırım yakında boğazda palamut da başladı
böyle internete düşmüş video ile olmaz ajanlık yapcaksın geçerken bak işte kim neye atıyor, oraya yakın olman çok büyük bir avantaj baktın balık var al takımları gel, baktın balık yok evdeki çay takımlarına yoğunlaş

Metin Öner

Kayıtlı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
1
İlçeniz
Silivri
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
LRF

İtibar Puanı:

Hocam hayırlısı olsun bende lrfye yeni başladım cok araştırdım kamış ve makina olarak ufak ayrıntılar var fazla bütçen yoksa alaris 20 makinayla bile başlayabilirsin ama misina örgü 8x 0.06 olması en az ve kamışınon erimi iyi olması gerekli hocam bende spinciydim ama kesinlikle lrf daha keyifli