LRF set hk.

akifkaradagg

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
2
Bakiye
5₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Pendik
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Herkese selamlar,

Genelde silikon ve ufak gramajlı jig çalıştırabileceğim en uygun kamış atarı ne olmalıdır? Bu kullanım amacına uygun atar değeri ne olmalıdır? 2. el lrf set almak sizce mantıklı mı (temiz bir set ise) ?

Bütçe 300

Cevaplar için şimdiden teşekkürler ! Rastgele

Mahmut Polat

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
5₺
İliniz
Mersin
İlçeniz
Erdemli
Av Bölgesi
Akdeniz
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Herkese selamlar,

Genelde silikon ve ufak gramajlı jig çalıştırabileceğim en uygun kamış atarı ne olmalıdır? Bu kullanım amacına uygun atar değeri ne olmalıdır? 2. el lrf set almak sizce mantıklı mı (temiz bir set ise) ?

Bütçe 300

Ben fujin 0.8-10 gram atarlığında kamış kullanıyorum. 1,5 gram 2gram jighead kullanırken hiç sorun yaşamadım. 2. El için bir şey diyemeyeceğim açıkcası.

İrfan ÇELİK

Moderator
Balık Hobim Mod
Forum Üyesi
Konular
20
Bakiye
30₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Herkese selamlar,

Bütçe 300

@akifkaradagg öncelikle bulunduğunuz bölgenin deniz, rüzgar ve dip durumu önemli. Sürekli rüzgar alan yer ile koy içinde korunaklı yerde kullanılan takımlar farklılık gösteriyor. Derinlik çok fazla ise ayrı, değilse ayrı takımlar kullanılıyor.

Genelleme yapacak olursak şayet 0 - 7gr atar aralığında ki kamışlar gayet verimli olmakta (İstanbul için) ama maddi durumunuza göre 2 - 10 gr atarlı kamışlarla da çalışabilirsiniz. Hassasiyet artıp, gramaj azaldıkça fiyatlar yükseliyor.

2. el için gözünüzle görüp incelemeden almaya kalkışmayın. Ben şimdiye kadar hep 2. el kamış kullandım. İlk LRF takımım makina dahil 2. eldi.
Dikkat edeceğiniz husus şu olmalıdır, makina üstündeki ip dikkatli incelendiğinde hasar görmüşse mutlaka değiştirmeniz gerekmektedir.

akifkaradagg

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
2
Bakiye
5₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Pendik
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

@akifkaradagg öncelikle bulunduğunuz bölgenin deniz, rüzgar ve dip durumu önemli. Sürekli rüzgar alan yer ile koy içinde korunaklı yerde kullanılan takımlar farklılık gösteriyor. Derinlik çok fazla ise ayrı, değilse ayrı takımlar kullanılıyor.

Genelleme yapacak olursak şayet 0 - 7gr atar aralığında ki kamışlar gayet verimli olmakta (İstanbul için) ama maddi durumunuza göre 2 - 10 gr atarlı kamışlarla da çalışabilirsiniz. Hassasiyet artıp, gramaj azaldıkça fiyatlar yükseliyor.

2. el için gözünüzle görüp incelemeden almaya kalkışmayın. Ben şimdiye kadar hep 2. el kamış kullandım. İlk LRF takımım makina dahil 2. eldi.
Dikkat edeceğiniz husus şu olmalıdır, makina üstündeki ip dikkatli incelendiğinde hasar görmüşse mutlaka değiştirmeniz gerekmektedir.
Değerli bilgiler için teşekkürler

Bu Konuyu İnceleyen Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 2)