LRF Kamış Seçimi Hakkında

Hobi.balık

Kayıtlı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
1
İlçeniz
Maltepe
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
Spinning

İtibar Puanı:

Selam arkadaşlar ben de spinden lrf ye geçmek istiyorum. Makina olarak okuma Alaris 20 aldım. Kamış olarak Daiwa Crossfire New Spin 234cm 2-10gr veya Daiwa Ninja 224cm 2-12gr düşünüyorum. Kamış konusunda fikirlerinizi ve önerilerinizi söylerseniz sevinirim.

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Onaylı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
95
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
LRF

İtibar Puanı:

Selam arkadaşlar ben de spinden lrf ye geçmek istiyorum. Makina olarak okuma Alaris 20 aldım. Kamış olarak Daiwa Crossfire New Spin 234cm 2-10gr veya Daiwa Ninja 224cm 2-12gr düşünüyorum. Kamış konusunda fikirlerinizi ve önerilerinizi söylerseniz sevinirim.
Kamış konusunda ne tür av şekilleri yapacaksınız bu önemli. Sadece silikon mu yoksa silikon, maket ve jig kullanımı yapacaksınız. Şayet hepsini bir arada kullanacaksanız 2-10 yada 2-12 uygundur sizin için yok sadece silikon kullanımı yapacaksanız 0 - 8 atarlı bir kamış daha uygun olacaktır.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

@Hobi.balık daha doğrusu lrf kamışı alacaksanız yukarı da bahsettiklerimin yanında diğer bir unsur kişinin ne istediğini iyi bilmesi gerekir. Mesela ben kamış seçimi yaparken özellikle solid uçlu max 10 gr atarlı kamışları tercih ediyorum, çünkü ben silikon, maket ve jig yemlerin tamamını kullanıyorum. Solid uçlu kamış tercih etmemin sebebi de hissiyat ve aksiyonunun daha iyi olması ve solid uç yapısından dolayı atışlarda daha iyi verim sağlaması. Siz kendi tercihleriniz doğrultusunda bir tercih yaparsanız bu sizin için daha verimli olacaktır. Biz de elimizden geldiğince yardımcı oluruz tabi :)

Şayet yukarı bahsettiğiniz kamışlar arasında bir tercih yapacaksanız benim tercihim Daiwa Crossfire New Spin 234cm 2-10gr olan model olurdu. Bu kamışı tercih etmem de ki neden sadece boyunun diğer kamıştan daha uzun olması ve solid tip yapıya sahip olması. Bu size atışlarda biraz daha mesafe sağlar.

Daiwa Crossfire New Spin 234cm 2-10gr Solid tip bir yapıya sahip bir kamış ve Alaris 20 ile uyumlu olacağı kanaatindeyim.

Son düzenleme: