Klips Bağlamak İçin Hangi Düğüm Daha İyi

Kaje

Defne Yaprağı
Kullanıcı
Konular
8
BH Yaşı
1 Ay 9 Gün

Herkese Selamlar ;

Klips bağlamak için youtube’ de gördüğüm basit bir kaç düğüm var fakat kayma oluyor biraz düğümde, kayma olmaması için hangi düğümü kullanmalıyım acaba klips bağlarken ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ek olarak belirteyim ip kullanıyorum. Kayma olduğu için düğümde klipsten kayarak çıkma ihtimalinin önüne geçmek istiyorum.

Son düzenleme:

Hasan Akyüz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Moderatör
Editör
Premium
Kullanıcı
Konular
67
BH Yaşı
4 Ay 26 Gün

Herkese Selamlar ;

Klips bağlamak için youtube’ de gördüğüm basit bir kaç düğüm var fakat kayma oluyor biraz düğümde, kayma olmaması için hangi düğümü kullanmalıyım acaba klips bağlarken ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ek olarak belirteyim ip kullanıyorum. Kayma olduğu için düğümde klipsten kayarak çıkma ihtimalinin önüne geçmek istiyorum.
Selamlar;

Çok güzel bir yere değinmişsiniz. Evet ip kullanımında klipse atılan çoğu düğümde kayma olur, bunu el tartısı ile çeker kuvvetini test ederek attığınız düğümün ipin kaygan yapısından dolayı belli bir çeker kuvvetine geldiğinde kaydığını ve düğümün açıldığını görürsünüz. Bunun önüne geçmek için kullanabileceğiniz en iyi düğüm palomar düğüm’ dür. Hiç bir şekilde düğümde kayma olmaz ve atması oldukça basit bir düğümdür. Aşağıda ki linkte bulunan konuya göz atabilirsin.

Çözüm

Kaje

Defne Yaprağı
Kullanıcı
Konular
8
BH Yaşı
1 Ay 9 Gün

Selamlar;

Çok güzel bir yere değinmişsiniz. Evet ip kullanımında klipse atılan çoğu düğümde kayma olur, bunu el tartısı ile çeker kuvvetini test ederek attığınız düğümün ipin kaygan yapısından dolayı belli bir çeker kuvvetine geldiğinde kaydığını ve düğümün açıldığını götürüsünüz. Bunun önüne geçmek için kullanabileceğiniz en iyi düğüm palomar düğüm’ dür. Hiç bir şekilde düğümde kayma olmaz ve atması oldukça basit bir düğümdür. Aşağında ki linkte bulunan konuya göz atabilirsin.

Çok teşekkür ederim bilgi için. Dediğiniz gibi denedim el tartısı ile kayma olayı olmadı 👏

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar