Hangi Balık Avı Yöntemini Tercih Etmektesiniz ve Nedeni

Hangi Balık Avı Yöntemini Tercih Etmektesiniz ?

• Light Rock Fishing

• Spin

• Light Spin

• Surf Casting

• Shore jig

• Big game

• Fly fishing

• Jig

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
53
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Herkese Selamlar;

DD34AE4E-C30F-40CB-A770-0E6492D80E78.jpeg

Balık avı yöntemlerinden hangisini sıklıkla kullanmaktasınız ve nedenini bu başlık altında paylaşabilir, bu balık avı yöntemlerini kıyaslayabilirsiniz. Balık avına yeni başlayacak olan arkadaşlarımız içinde burada kullandığı av yöntemi hakkında tecrübelerini, yaşadığı heyecanları paylaşacak deneyimli amatör balıkçı dostlarımız sayesinde bir bilgi bankası niteliği taşıyacak bir konu olacağını düşünüyorum.

Öncelikle ankete oy vererek tercihinizi belirtin.

İyi Forumlar ;

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Konular
53
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Konuyla ilgili ilk görüş benden olsun. Ben uzun zamandır LRF ( Light Rock Fishing ) Yöntemi ile avlanıyorum ve oldukça da memnunum. Bu yöntemi tercih etmemin nedeni balık avı esnasında yaşattığı hazın hepinizin bildiği üzere mükemmel olması. Doğru seçilmiş LRF ekipmanları ile özellikle büyük balıklar ile oynamanın keyfi başka hiç bir yerde yok. Artık eskisi kadar istavrit avı yapmıyorum bunun nedeni lüfer, levrek, perch, turna gibi balıkların avında da standart olarak bu av yöntemini kullandığımdan artık avcı balıkların peşine koşuyorum :) Bir lüferin, levreğin yada turnanın oltanıza yapışan iri bir perch ( tatlı su levreğinin ) size bu incecik takımlar ile yaşattığı keyif ve heyecan fazlası ile yeter :) Aynı zamanda sabaha kadar at çek yapsanız dahi yormaması daha ne olsun.

Herkese Rastgele ;

Hakan Umar

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0

İtibar Puanı:

ben uzunca bir dönem surf casting dediğimiz yöntemle avlandım.son 2-3 senedir spine yöneldim. son 6 aydır lrf yöntemiyle avlanıyorum. Bunun en büyük nedeni seninde söylediğin gibi yaşattığı hazzın çok yüksek olması. spin ve lrf ye yöneldikten sonra surf takımımı kullandığımda ne kadar yorucu olduğunu anladım :) şu anda sadece lrf çalışıyorum ama dönem dönem spin de kullanıyorum. ama arabamın bnagajında her zaman surf takımım hazır bir şekilde duruyor :)

Saltuk Buğra Akıncı

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
1

İtibar Puanı:

Tabi ki lrf. Bu işi keyif için yapıyorum ve ince takımla en ufak balığı yakalamak bile keyifli. Bir de kısmete büyük bir balık gelirse ne ala.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar