Duyuru Forum Kuralları ( Sorun Yaşamamak İçin Lütfen Okuyun )

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Katılım
6 Tem 2020
Konular
67
Mesajlar
300
Çözümler
7
Tepki puanı
220
BH Yaşı
4 Ay 22 Gün
Puanları
43
Yaş
32
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Forum kullanımına yönelik uyulması gerekli olan kurallar aşağıda sıralanmıştır. Forum kullanımı esnasında sorun yaşamamak için lütfen kuralları okuyarak bu kurallara uyalım.kurallar_ve_yasaklar_h21221_d4ea7.png


Forum Üyeliği İle İlgili Kurallar

1 - Foruma üye olurken kullanacağınız Nick name her hangi bir sayfa ismi, site ismi veya reklam içeren, sosyal medya sayfası, ürün satışı yapan mağazaların isimleri vs gibi kullanıcı adı ile üyelik açan kullanıcıların üyelikleri silinmekte veya kullanıcının nickname’ ini değiştirmesi istenmektedir.

2 - Forum sitemizde sistem tarafından " multi üyelik " kontrolü yapılmaktadır. Bu tür üyelik alımı yapan kullanıcıların hesapları uyarılmaksızın süresiz olarak yasaklanır.

3 - Foruma üye olduktan sonra " 24 saat " içerisinde e-posta onayını gerçekleştirmeyen kullanıcıların üyelikleri silinmektedir.

Forumda Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1 - Forumda bir yazı veya makale yayınlamak istediğinizde yayına alacağınız yazı veya makale başka sitelerden alınmış bir yazı veya makale olamaz. Bu yazının yada makalenin gerçek sahibine saygısızlık oluşturmaktadır. Başkalarının emeğini kendi emeği gibi göstererek bu platformda yazı ve makale paylaşımı yasaktır. Bu tür yazı ve makalelerin tespiti halinde ilgili konu yönetim tarafından düzenlenir yada silinir. İçerik ve yazılarınızın özgün ve sizin kendi tecrübelerinizden, fikirlerinizden oluşması daha değerlidir. Şayet makale yada yazının yazarı tarafından yazının paylaşımı için izin alındı ise bu forum yönetimine kanıt ile bildirilmeli ve yazı yada makalenin alındığı kaynak yazı & makale altında belirtilmelidir. Bunun yanında yabancı kaynaklı yazı ve makaleler çevirisi yapılarak yayınlanabilir.

2 - Forumda her hangi bir konu hakkında konu açarken konunun var olup olmadığı önce araştırılmalı (ARA) şayet paylaşımı yapılacak konu hakkında her hangi bir bilgi yoksa konu doğru bölümde paylaşılmalıdır. Aynı şekilde her hangi bir konuda soru soracağınız zaman lütfen forum içerisinde var olup olmadığına bakın şayet konu var ise ama size konuda var olan cevaplar yeterli gelmedi ise ilgili konu altına cevap yazarak konuyu devam ettiriniz.

Genel Forum Kuralları

1 - Forumda forum konusu dışında her türlü siyasi İçerik paylaşımı yasaktır.

2 - Reklam içerikli konular, diğer forumlardan link paylaşımı yasaktır.

3 - Kişilere karşı argo, küfür içeren ve kırıcı sözler kullanmak yasaktır.

4 - Foruma trol amacı ile üye olup konuları trolleyen, forum kullanıcılarının rahatsız olmasına neden olan ve forumun var oluş amacına aykırı eylemlerde bulunan kullanıcılar tespit edildikleri anda süresiz olarak forumdan uzaklaştırılmaktadırlar.

5 - Foruma sadece kendi reklamını yapmak İçin üye olmuş, örneğin; üye olup yaptığı av videolarını paylaşmaktan başka forumda bir işlevi olmayan kullanıcıların tespit edildiği anda açmış oldukları konunun içeriği yönetim tarafından editlenir yada silinir. Aynı zaman da kullanıcı forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.

6 - Her hangi bir konu hakkında paylaşım yada bilgi almak amaçlı açılan konu başlıkları ve içeriklerini doğru bölüm de ve anlaşılır bir şekilde olmasına dikkat ediniz. Bu, forumda karmaşa olmaması için ve bir konu hakkında cevap arayan kullanıcıların aradıkları sonuca kolay ulaşmaları için önemlidir. Gelişi güzel konu başlıkları ve içeriklerini oluşturan kullanıcıların açmış olduğu konular yayına alınmamaktadır.

7 - Soracağınız soruları özel mesaj yolu İle değil forumda ilgili kategori altında konu açarak sorunuz. Bu tür özel mesaj yolu ile sorulan sorulara dönüş yapılmamaktadır.

8 - İmza kullanımında diğer forum linkleri, reklam içerikli logo, link, ürün hizmet satışı yapan firmalara ait sosyal medya hesap linkleri kullanımı yasaktır.

9 - Kurallara aykırı bir durum görüldüğünde, başka kullanıcıların konuya müdahil olması üzücü sonuçlar doğurduğundan, doğru davranışın RAPOR tuşu ile yöneticilere bildirilmesi olduğunu hatırlatırız.

10 - Forumumuzda paylaşıma sunulan tüm içerikten 5651 Sayılı Kanun'un 8 ve T.C.K'nın 125. maddesine göre paylaşımı yapanın kendisi sorumludur. Forumumuz paylaşımcıların gönderdiği içerikten doğabilecek yasal sorunlar nedeni ile sorumlu tutulamaz. Forumumuzdaki paylaşımlar hakkında tüm hukuksal bildirimler iletisim kanalı üzerinden bildirilmesi halinde, bildirimin bize ulaşmasından sonra en geç 7 (yedi) gün içerisinde yanıt verilir.

11 - Kişisel tartışma şekline dönüşen konular derhal kapatılır! Kapatılan başlıklara (yazılara) ilgili özel mesaj veya e-posta atılmamasını rica ederiz. Sürekli ikili tartışma yaratan kullanıcılar önce uyarılır, sonra uzaklaştırma verilir.

12 - Kullanıcıların özellikle forumdaki yazışmalarda olabildiğince düzgün Türkçe kullanmaları önerilir. Asgari yazım kurallarına uyulması (Cümleye büyük harfle başlamak, nokta ile bitirmek) gerekmektedir. Tamamı büyük harften oluşan, noktalama işaretlerine yer verilmemiş veya haddinden fazla seviyesiz bir tarzda yazılmış iletilerin zor anlaşıldığı ve anlaşılsa bile dikkate alınmadığı bilinmelidir. Bu tür hatalar içeren ileti veya başlıklar yöneticiler tarafından gerek görülürse kaldırılabilir.

13 - Bu nedir?, Çok Acil!, Lütfen Bakın, Bana bunun aynısı lazım, vb. gibi konu başlıklarına sitemizde cevap verilmez ve yöneticiler tarafından gerek görülürse kaldırılabilir.

14 - Forumumuz yönetimi gerek görüldüğü takdirde bu kurallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kurallar eklendiği anda yürürlüğe girer ve tüm üyelerin okuduğu varsayılır.
 

dvrzener

Yasaklı Kullanıcı
Yasaklı Kullanıcı
Katılım
29 Eki 2020
Konular
0
Mesajlar
2
Tepki puanı
0
BH Yaşı
27 Gün
Puanları
1
Yaş
31
İliniz
izmir
İlçeniz
bornova

İtibar Puanı:

Forumun genel anlamı bılgı vermektır bende arkadaslara bılgı vermek amaclı geldım .
İnstagram takıpcı satın alıp hesablarımı tıcarı olarak kullanıorum gelır elde edıyorum herkese tavsıye ederım.
 

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Balık Hobim Üyesi
Katılım
6 Tem 2020
Konular
67
Mesajlar
300
Çözümler
7
Tepki puanı
220
BH Yaşı
4 Ay 22 Gün
Puanları
43
Yaş
32
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal

İtibar Puanı:

Forumun genel anlamı bılgı vermektır bende arkadaslara bılgı vermek amaclı geldım .
İnstagram takıpcı satın alıp hesablarımı tıcarı olarak kullanıorum gelır elde edıyorum herkese tavsıye ederım.
Forumun konusu ile alakalı olmayan paylaşım yapmak reklam yapmak yasaktır. Daha önce bir uyarı almıştınız. İyi günler.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar