Double Uni Knot ve Alberto Knot Düğümleri

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Onaylı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
95
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Kartal
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
LRF

İtibar Puanı:

Spinnig, lrf, shore jig gibi av yöntemlerinde kullanılan shock leader, şok misina ile ilgili bir yazı burada paylaşmıştım. Aşağıda double uni knot ve alberto knot düğümlerinin nasıl bağlandığını net bir şekilde gösteren görselleri görebilirsiniz. Aşağıda görmüş olduğunuz görsellerden alberto knot düğümü benim de avlarımda sürekli olarak kullandığım ve oldukça sağlam bir düğüm çeşitidir. Aynı zaman da düğümü atması son derece basittir. Ben Lrf avlarında alberto düğümünü leader bağlamanın yanı sıra klips bağlarken de kullanmaktayım.

60 61

Görsellerde gördüğünüz double uni knot ve alberto knot her iki düğümde avda kendini kanıtlamış oldukça sağlam düğümlerdir. Sizde kendinize uygun düğümü seçerek avlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

romanci

Kayıtlı Kullanıcı
Balık Hobim Üyesi
Konular
9
İlçeniz
Tuzla
Av Bölgesi
Marmara
Av Stili
LRF

İtibar Puanı:

Düğümler konusu özellikle kendi takımlarını kendisi yapanlar için çok önemli bir husustur. Yaptığınız takımların 1-2 atış sonrasında dağılmasını istemiyorsanız, hele ki paraya kıyıp kaliteli iğne, kurşun, şamandıra vs. aldıysanız sağlam düğümler atmalısınız.

Her avcının sevdiği düğümler vardır. Ben şahsım adına arama kurtarma timinde görevliyken bize öğretilen özel bir düğüm kullanıyorum. Sökmek neredeyse imkansız olduğundan takım değiştirirken mutlak suretle misinayı veya ipi kesmek gerekiyor. Ama ip veya misina ne kadar sağlam ise düğüm de o kadar sağlam. Bugüne kadar hiç açılmadı, gevşemedi.