Güncelleme Balık Hobim Pazar Alanı " FeedBack " Geri Bildirim Sistemi

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Forum Üyesi
Konular
121
Bakiye
546₺
İliniz
İstanbul
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Herkese Selamlar Değerli Balık Hobim Ailesi;

Daha önce forumumuz da pazar alanı için kullanımınıza sunduğumuz bu konudaki özellik ile ilgili daha kapsamlı bir uygulama geleceğini söylemiştim. Artık Balık Hobim pazar alanında kullanıcılara olumlu / olumsuz puanlar vererek satıcı yada alıcıları değerlendirebilirsiniz.

FeedBack Sistemi Nasıl Kullanılır ?

Geri bildirim sistemi ( feedback ) özelliğini bir alıcı yada satıcıya puan vererek satıcıyı veya alıcıyı değerlendirmenize ve diğer kullanıcıların da satıcı ve alıcılar hakkında daha net bir fikre ulaşmalarına olanak sağlar.

Bu sisteme ait özellikler sadece pazar alanı bölümünde görülmekte ve kullanılabilmektedir. Forumun diğer kısımlarında görülmesi ve kullanılmasını şu anlık kapattım.

Nasıl Kullanırım ?

Diyelim ki pazar alanında başka bir kullanıcı tarafından satılmakta olan ürünü aldınız. Alım esnasında veya sonrasında da her hangi bir sorun yaşamadınız yada yaşadınız ve satıcı hakkında düşüncelerinizi bildirmek istediniz. Bu bağlamda yapmanız gerekenleri hali hazırda Balık Hobim pazar alanında bulunan bir konu üzerinden canlı olarak gerçekleştirelim.

1 - Öncelik ile pazar alanında bulunan ve sizin alımını yapmış olduğunuz konu içerisine girelim. Ben bunun için sevgili @ajinggame emrah kardeşimin konusunu örnek olarak seçtim. ilgili konu içerisine girdikten sonra profil resminin üzerine geliyoruz ve karşımıza aşağıda ki görselde görüldüğü üzere " Add FeedBack " diye bir seçenek çıkıyor. Bu seçenek forumda hangi alanda olursanız olun kullanıcı isminin üzerine geldiğinizde yada profiline girdiğinizde görülmektedir. Resimde profil kısmında görülen rating kısmı ise alıcı yada satıcının % oranını göstermektedir.

Adsız22.png

2 - Yukarıda görselde görülen " Add Feedback " Seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza ürünün satıcısı olan @ajinggame için aşağıda ki görselde görüldüğü gibi bir geri bildirim sayfası açılmaktadır. Bu sayfada ki bilgileri siz ürünü aldığınız kişi için doldurup bildirimde bulunabileceğiniz gibi, ürünü sattığınız kişi içinde kullanabilirsiniz. Örnek üzerinden devam edelim ben test amaçlı bilgileri doldurdum.

Adsız.png

ilgili alanlarda doldurma işlemini yaptıktan sonra geri bildirim ekle diyerek işlemi tamamlıyoruz ve profil alanına aşağıda ki görselde görüldüğü gibi olumlu / olumsuz yada negatif olarak ticaret puanlarını gösteren bir özellik ekleniyor. Profil alanında görülen " add feedback " seçeneğine basarak' da bildirim gönderebilirsiniz. Görüldüğü üzere satıcı hakkında olumlu bir yorumda bulunduğumdan profil alanında olumlu satış puanı "1 " olarak görülmekte. " 1 " ' in üzerine basarak yorumu görebilirsiniz. Olumluz yada negatif yorumları da aynı şekilde görebilirsiniz. Pazar alanında yapılan tüm puanlamaları görmek için forumun en üstünde bulunan " feedback " geri bildirim seçeneğini kullanabilirsiniz.

Adsız.png

Aslında bu özellik genel forum kullanımında aktif bir şekilde de kullanılabilmekte, fakat ben şu anlık pazar alanı için kullanılmasını uygun görüyorum.

İyi Forumlar Dilerim :)

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Forum Üyesi
Konular
121
Bakiye
546₺
İliniz
İstanbul
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Eklenti üzerinde küçük değişiklikler yapacağımdan kısa bir süreliğine devre dışı bıraktım arkadaşlar.

Ersan Karavelioğlu

Amatör Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
4
Bakiye
0₺
Av Bölgesi
Akdeniz
Av Yöntemi
Big Game

İtibar Puanı:

rap gibi bişe mi bu, feed yollasana kank :D

Bu Konuyu İnceleyen Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)