Balık Hobim İos ve Android Mobil Uygulama Hakkında

Barsbulut

Defne Yaprağı
Kullanıcı
Konular
1
BH Yaşı
2 Ay 11 Gün

MAdem balık yok ... Konu da mı yok :)
Hocam ne zaman balikhobim app olacak :( ios / android....

Hasan Akyüz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Moderatör
Editör
Premium
Kullanıcı
Konular
67
BH Yaşı
4 Ay 26 Gün

MAdem balık yok ... Konu da mı yok :)
Hocam ne zaman balikhobim app olacak :( ios / android....
Valla forum henüz yeni olduğu için buna henüz ihtiyaç olduğunu düşünmedim açıkçası, forum hali hazırda mobil uyumlu şu anda. Ama güzel bir uygulama da yaptırırız madem istek var. Foruma yakışır bir uygulama tasarımı için en kısa zamanda işe koyulucam 👍 Bu işlem maliyeti yüksek bir işlem olduğundan birazcık zaman alabilir, dandik işler bana göre değil.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yani aslında site %100 mobil uyumlu olduğundan dolayı ve mobil tarayıcıdan foruma giriş yaptığınızda bir uygulamadan farksız. Ama yinede yaptırırız.

Hasan Akyüz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Moderatör
Editör
Premium
Kullanıcı
Konular
67
BH Yaşı
4 Ay 26 Gün

Forumun mobil tarayıcıdan kullanışı uygulama gibi aslında.
Evet sistem mobil tarayıcı ile %100 uyumlu olduğundan mobil tarayıcıdan kullanımı da dediğiniz gibi uygulama gibi. Pwa uzantısı mevcut aslında android için yakında bilgi vericem konu hakkında

Hasan Akyüz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Moderatör
Editör
Premium
Kullanıcı
Konular
67
BH Yaşı
4 Ay 26 Gün

Forum sitemizde var olan dün bahsettiğim pwa özelliği hakkında, mobil uygulama konusu geçtiği için kısa bir bilgilendirme yapayım arkadaşlar. Masaüstü bilgisayar kullanarak foruma giriş yaptığınız da aşağıda ki görselde gördüğünüz üzere chrome tarayıcınızda sağ üst köşede bir " + " simgesi çıkmakta.

chrome masa üstü balık hobim.png

Bu simgeye bastığınızda karşınıza uygulama yüklensin mi ? şeklinde bir uyarı çıkmakta. Yükle dediğinizde ise pc masaüstünüze uygulama şeklinde forumu konumlandırmakta arkadaşlar. Bu özellik Android sistemli cihazlarda da mevcut olarak çalışmaktadır. Android işletim sistemine sahip cihazlardan foruma giriş yaptığınızda aynı işlemi uygulayarak mobil ana ekranınıza forumu ekleyebilirsiniz. Pwa sistemi ios sistemlerde çalışmamaktadır. İos işletim sistemine sahip cihazlarda foruma mobilden giriş yaptığınızda ekranı yukarı kaydırın aşağıda çıkan ok işaretine basarak açılan ekrandan ana ekrana ekle seçeneğini seçerek forumu cihazınızın ana ekranına eklemiş olursunuz. Bu sayede mobil uygulama sorunu ortadan kalkmış olur :) Aynı zaman da yine ios' da henüz çalışmayan fakat android sistemlerde çalışan bir özellik " bildirim sistemi " forumda bildirimleri açarsanız andorid cihazlarda telefonunuzun ana ekranına forumda olan aktivitelerin bildirimleri mesaj şeklinde gelmektedir.

İyi Forumlar ;

Kaje

Defne Yaprağı
Kullanıcı
Konular
8
BH Yaşı
1 Ay 8 Gün

Forum sitemizde var olan dün bahsettiğim pwa özelliği hakkında, mobil uygulama konusu geçtiği için kısa bir bilgilendirme yapayım arkadaşlar. Masaüstü bilgisayar kullanarak foruma giriş yaptığınız da aşağıda ki görselde gördüğünüz üzere chrome tarayıcınızda sağ üst köşede bir " + " simgesi çıkmakta.

Ekli dosyayı görüntüle 408

Bu simgeye bastığınızda karşınıza uygulama yüklensin mi ? şeklinde bir uyarı çıkmakta. Yükle dediğinizde ise pc masaüstünüze uygulama şeklinde forumu konumlandırmakta arkadaşlar. Bu özellik Android sistemli cihazlarda da mevcut olarak çalışmaktadır. Android işletim sistemine sahip cihazlardan foruma giriş yaptığınızda aynı işlemi uygulayarak mobil ana ekranınıza forumu ekleyebilirsiniz. Pwa sistemi ios sistemlerde çalışmamaktadır. İos işletim sistemine sahip cihazlarda foruma mobilden giriş yaptığınızda ekranı yukarı kaydırın aşağıda çıkan ok işaretine basarak açılan ekrandan ana ekrana ekle seçeneğini seçerek forumu cihazınızın ana ekranına eklemiş olursunuz. Bu sayede mobil uygulama sorunu ortadan kalkmış olur :) Aynı zaman da yine ios' da henüz çalışmayan fakat android sistemlerde çalışan bir özellik " bildirim sistemi " forumda bildirimleri açarsanız andorid cihazlarda telefonunuzun ana ekranına forumda olan aktivitelerin bildirimleri mesaj şeklinde gelmektedir.

İyi Forumlar ;
Gerçekten harikasınız. PC de ekrana ekledim. İphone’ da ana ekrana ekle seçeneği ile bende hallettim. Ayrıca bir uygulama yapılmasına bence gerek yok. Bu şekilde zaten bir uygulama gibi olmuş oluyor. Mobil ile uyumlu bir forum olduğundan kullanımı son derece rahat. Emeğinize sağlık hocam

bizmoshow

Defne Yaprağı
Kullanıcı
Konular
0
BH Yaşı
1 Ay 15 Gün

Ben aşağıdaki şekilde kullanıyorum. Android uygulamasından farkı yok.

Ekli dosyalar

• 81E8EC0C-1159-4989-A53A-BD7FC68C4D41.jpeg
    81E8EC0C-1159-4989-A53A-BD7FC68C4D41.jpeg
    212.5 KB · Görüntüleme: 3

Hasan Akyüz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Moderatör
Editör
Premium
Kullanıcı
Konular
67
BH Yaşı
4 Ay 26 Gün

Ben aşağıdaki şekilde kullanıyorum. Android uygulamasından farkı yok.
Evet aynen öyle :) paylaşımınız konuyu ney şekilde aydınlatmıştır sanırım, teşekkürler. Eğer bildirimleri açarsanız, android sistemlerde forumdaki aktivitelerde mesaj gibi bildirim şeklinde ana ekranınıza düşmekte 👍

Barsbulut

Defne Yaprağı
Kullanıcı
Konular
1
BH Yaşı
2 Ay 11 Gün

Ios için bir tarif yapabilecek var mı 🥴 ben yukarıya kaydırdığımda ana ekrana ekleyecek ok işaretini bulamadım 😬

Hasan Akyüz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Moderatör
Editör
Premium
Kullanıcı
Konular
67
BH Yaşı
4 Ay 26 Gün

Ios için bir tarif yapabilecek var mı 🥴 ben yukarıya kaydırdığımda ana ekrana ekleyecek ok işaretini bulamadım 😬
Ekteki görsellerde telefondan olduğu kadar göstermeye çalıştım 👍
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kısa zaman içerisinde iOS ve Android sistemler için bir uygulama geliştirilecek.

Ekli dosyalar

• EB886566-17F6-4DC9-8174-E719E0A6B62C.jpeg
    EB886566-17F6-4DC9-8174-E719E0A6B62C.jpeg
    534.8 KB · Görüntüleme: 3
  • BF11F90F-0D62-4CB8-A95C-571D41A44C12.jpeg
    BF11F90F-0D62-4CB8-A95C-571D41A44C12.jpeg
    287.4 KB · Görüntüleme: 3
  • 30862818-E3C7-4B7A-A267-E997317980B3.jpeg
    30862818-E3C7-4B7A-A267-E997317980B3.jpeg
    139.7 KB · Görüntüleme: 3

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar