Balık Hobim 2. Geleneksel Balık Avı Etkinliği

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium
Balık Hobim Üyesi
Konular
67
BH Yaşı
4 Ay 23 Gün

İtibar Puanı:

Balık Hobim 2. Geleneksel Balık Avı Etkinliği

Bu etkinlikte hedef balığımız Turna ( Oklama )
Etkinlik Bölgesi İstanbul

turna oklama balığı.jpg
16 / 08 / 2020 Pazar günü yapacağımız Turna ( Oklama ) avına katılmak isteyen forum üyelerimiz, yukarıda bulunan " Kayıt ol " tuşuna basarak katılım forumunu doldurarak bize katılabilirler. Ava 05:30' da başlanacak ve 12:00 gibi son bulacaktır. Son katılım tarihi 15 / 08 / 2020' dir. Avın gerçekleştirileceği bölge Cumartesi akşamı katılımcılara mail yolu ile iletilecektir.

Herkese Rastgele ;

Saltuk Buğra Akıncı

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
1
BH Yaşı
4 Ay 5 Gün

İtibar Puanı:

Birinci avı kaçırdım ama bu seferkine katılmak nasip olur inşallah. Kayıt oldum Ama sorun şu ki, turna konusunda çok acemiyim. nasıl bir takım olmalı? Sahte ve yem ne olmalı? Çok yüzeysel bilgi sahibiyim. Umarım elimdeki takımlar iş görür. Sanırım bu konuda ustaların desteğine ihtiyacım olacak :rolleyes:

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium
Balık Hobim Üyesi
Konular
67
BH Yaşı
4 Ay 23 Gün

İtibar Puanı:

Birinci avı kaçırdım ama bu seferkine katılmak nasip olur inşallah. Kayıt oldum Ama sorun şu ki, turna konusunda çok acemiyim. nasıl bir takım olmalı? Sahte ve yem ne olmalı? Çok yüzeysel bilgi sahibiyim. Umarım elimdeki takımlar iş görür. Sanırım bu konuda ustaların desteğine ihtiyacım olacak :rolleyes:
Çelik tel mutlaka olsun minimum 20cm, onun dışında hava kapalı olucak gibi cırtlak renkli silikonlar 9 - 10 cm boylar ideal. Sahte olarak derin dalar ve 30 cm den gelen sahteler yanınızda bulunsun yeşil, kırmızı, beyaz, sarı ağırlıklı renkler. Bir ara kapsamlı bir konu oluşturulacak.

Saltuk Buğra Akıncı

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
1
BH Yaşı
4 Ay 5 Gün

İtibar Puanı:

Çelik tel mutlaka olsun minimum 20cm, onun dışında hava kapalı olucak gibi cırtlak renkli silikonlar 9 - 10 cm boylar ideal. Sahte olarak derin dalar ve 30 cm den gelen sahteler yanınızda bulunsun yeşil, kırmızı, beyaz, sarı ağırlıklı renkler. Bir ara kapsamlı bir konu oluşturulacak.
Tel hariç hepsi var sanırım onuda bu haftaiçi hallederim

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium
Balık Hobim Üyesi
Konular
67
BH Yaşı
4 Ay 23 Gün

İtibar Puanı:

Saltuk Buğra Akıncı

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
1
BH Yaşı
4 Ay 5 Gün

İtibar Puanı:

Tel yerine minimum 0.60mm misina da kullanabilirsiniz lider olarak ama işi garantiye almak için çelik tel şart.
O nasıl bir diş :) ben lrf, light spin takılan adamım. Takım dahamı kalın olmalı yoksa 0.06 veya 0.1 ip yeterli mi? Mesela siz imzadaki takımlamı geleceksiniz yoksa farklı bir takımmı olacak?

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium
Balık Hobim Üyesi
Konular
67
BH Yaşı
4 Ay 23 Gün

İtibar Puanı:

O nasıl bir diş :) ben lrf, light spin takılan adamım. Takım dahamı kalın olmalı yoksa 0.06 veya 0.1 ip yeterli mi? Mesela siz imzadaki takımlamı geleceksiniz yoksa farklı bir takımmı olacak?
Bende lrf yapıyorum sürekli 0.06 ip kaliteli ise sıkıntı yok. 30cm kadar bir de çelik tel olay tamam. Evet imzamda yer alan takımı kullanıcam. 0.60 lider misina sıkıntı çıkma riskini biraz daha aza indirgemek için söyledim 0.30 yeterli ama yüksek ihtimal İle kesecektir. O yüzden çelik tel.

Saltuk Buğra Akıncı

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
1
BH Yaşı
4 Ay 5 Gün

İtibar Puanı:

0.06 kairiki 0.1 sufix 8 ikiside fe
Bende lrf yapıyorum sürekli 0.06 ip kaliteli ise sıkıntı yok. 30cm kadar bir de çelik tel olay tamam. Evet imzamda yer alan takımı kullanıcam. 0.60 lider misina sıkıntı çıkma riskini biraz daha aza indirgemek için söyledim 0.30 yeterli ama yüksek ihtimal İle kesecektir. O yüzden çelik tel.
0.06 kairiki 0.1 sufix 8. Bi stroft değil ama ikiside fena sayılmaz :) en iyisi tel ayarlayım ben :)

Hasan Akyüz

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium
Balık Hobim Üyesi
Konular
67
BH Yaşı
4 Ay 23 Gün

İtibar Puanı:

Katılımcı arkadaşlara mail ile gerekli bilgilendirme yapıldı. Şayet buluşma yerinde karşılaşamaz isek ( geç kalır iseniz, yada geçen etkinlik gibi uyuya kalıp gelemez iseniz ) kısmet bir daha kine artık :) Bizle buluşamayan arkadaşlar gölün her tarafından denemeler yapabilir. Her bölgesi müsaittir.

Şimdiden herkese rastgele

Etlinlik Sonlanmıştır. Yapılan turna avına ilişkin karelere Buradan erişebilirsiniz.

Sorry! You must have more than 10 post. Your post count is 0. Keep go on!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar