Bilgi Afw Surflon Micro Ultra Çelik Tel İncelemesi

AFW SURFLON MİCRO ULTRA ÇELİK TEL İNCELEMESİ

5F809B89-BBC2-40EA-AB23-7ABF19A4FBF1.jpeg

Herkese Selamlar ;

Çelik Tel Kullanımında Yaşanan Sorunlara Kesin Çözüm

Özellikle Turna avcıları, av esnasında çelik tel kullanmaya özen gösterir. Bunun nedeni turnanın ağzında bulunan testere gibi dişler sayesinde av esnasında %90 oranında misina yada ipinizi keseceğinden bu size malzeme kaybı olarak yansıyacağı gibi balığın da ağzında kalacak olan malzemeniz, balığa da ciddi zarar verecektir. Bu gibi durumların önüne geçmek için çelik tel kullanırız fakat silikon yada kaşık kullanımında sorun olmasa' da sahte kullanımında çelik teller sahtelerin aksiyonlarını ciddi oranda bozmakta, sahtenin hareket, yüzme gibi özelliklerini pasif hale getirmektedir.

Bu sorunun çözümü Afw Surflon Micro Ultra Çelik Teldir arkadaşlar. Tel 0,10 kalınlığında bir ip kadar ince ve yine bir ip kadar esnek olmasından dolayı sahte kullanımlarında aksiyon ve sahtenin yüzmesinde her hangi bir kayıp olmamakta. 2 av da kullanıp deneyimlediğim bu üründen oldukça memnun kaldım. Öyle ince ve esnek bir çelik tel ki kullanacağınız klipse düğüm dahi atarak kullanabiliyorsunuz. Şahsen ben bu şekilde kullanıyorum şu anda. Şayet becerebilirseniz ipe lider olarak düğüm ile de bağlayabilmektesiniz. Micro ultra olan bu çelik telin üzerinde kaplama bulunmaktadır. Üzerinde bulunan bu kaplama sayesinde daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sunmakta. 2 çeşit modeli bulunmaktadır.

1 - 11LBS - Brıght
2 - 6.6LBS - Brıght

Ben çeker değerinin biraz daha yüksek olmasından dolayı 11LBS olan modelini tercih ettim. Bu çelik telin birde supreme modeli mevcut fakat ülkemizde henüz yok. Elime geçtiği anda onuda deneyeceğim. Bu çelik tel ayrıca yemli lüfer, turna avlarında da kullanıma uygundur arkadaşlar. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Gelelim bizi daha çok ilgilendiren kısıma :D Çelik tel 5 metre olarak satılmakta arkadaşlar fiyatı ise 115 TL dolaylarında. 5 metre bir çelik tel için 115 Tl vermeye değer mi diyecek arkadaşlar olur ise, bu çelik tel kesinlikle parasını hak ediyor şüpheniz olmasın. Çok daha iyi bir çelik tel mevcut ama oda ülkemiz de yok. Ülkemiz de satışı yapılan çelik teller içerisinde açık ara bir numaradır.

Faydalı bir konu olmuştur umarım.

İyi Forumlar ;

B737air

Defne Yaprağı
Kullanıcı
Konular
1
BH Yaşı
2 Ay 26 Gün

Bilmiyordum, İlk fırsatta denemek lazım ama parası da o biçim hani :)

Kaje

Defne Yaprağı
Kullanıcı
Konular
8
BH Yaşı
1 Ay 8 Gün

Bilgi için teşekkürler hocam. Geçen bir videoya denk geldim. Adam bu çelik teli kullanıyor, özel çelik tel yazmış ekipman bilgilerine sonra biraz daha bakınca, bu çelik telden takım hazırlayıp satışınıda yapıyormuş adam. İstemsizce güldüm :)

Hasan Akyüz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Moderatör
Editör
Premium
Kullanıcı
Konular
67
BH Yaşı
4 Ay 26 Gün

Bilgi için teşekkürler hocam. Geçen bir videoya denk geldim. Adam bu çelik teli kullanıyor, özel çelik tel yazmış ekipman bilgilerine sonra biraz daha bakınca, bu çelik telden takım hazırlayıp satışınıda yapıyormuş adam. İstemsizce güldüm :)
Çelik telin gerçekten özel bir çelik tel olduğu doğru ama bu kişiye özel bir çelik tel değil tabi. Onun için üretimini o arkadaşın yapıyor olması lazım :)

Kaje

Defne Yaprağı
Kullanıcı
Konular
8
BH Yaşı
1 Ay 8 Gün

İşin gırgırı bir yana turna avında kullanımda memnun musunuz acaba ? Turna’ da herhangi bir sorun yaşadınız mı?

Hasan Akyüz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Moderatör
Editör
Premium
Kullanıcı
Konular
67
BH Yaşı
4 Ay 26 Gün

İşin gırgırı bir yana turna avında kullanımda memnun musunuz acaba ? Turna’ da herhangi bir sorun yaşadınız mı?
Turna avında kullanımda piyasa da hazır olan çelik tel takımlarının en büyük sorunu sahte kullanımlarında aksiyonu bozmaktalar. Bu çelik tel ip kadar ince olmasının yanı sıra oldukça sağlam ve esnektedir. Yaptığım turna avlarında hiç bir sorun yaşamadım, yaşayacağımı da düşünmüyorum. Bundan daha iyi çelik teller mevcut fakat ülkemizde satışı yok henüz. Yani gözü kapalı alabileceğiniz bir üründür.

Kaje

Defne Yaprağı
Kullanıcı
Konular
8
BH Yaşı
1 Ay 8 Gün

Turna avında kullanımda piyasa da hazır olan çelik tel takımlarının en büyük sorunu sahte kullanımlarında aksiyonu bozmaktalar. Bu çelik tel ip kadar ince olmasının yanı sıra oldukça sağlam ve esnektir. Yaptığım turna avlarında hiç bir sorun yaşamadım, yaşayacağımı da düşünmüyorum. Bundan daha iyi çelik teller mevcut fakat ülkemizde satışı yok henüz. Yani gözü kapalı alabileceğiniz bir üründür.
Teşekkürler üstadım. Çantama atacağım ürünler listesine ekledim 👍

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar