Bilgi Syırtma Takımı Nasıl Hazırlanır ?

Hasan Akyuz 

BalıkHobim Ekibi
Yönetici
Administrative
BalıkHobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
BalıkHobim Üyesi
Katılım
11 Tem 2019
Mesajlar
393
Tepkime puanı
264
Puanları
58
Yaş
31
İl
İstanbul
İlçe
Kartal
Av Bölgesi
Marmara
Teknik
LRF

İtibar Puanı:

Sıyırtma takımı bir çok avda kullanılabilir fakat genel olarak kullanıcılar istavritin nazlı olduğu zamanlarda bu yöntemi kullanmaktadırlar. Bizde buna göre bir takım hazırlayalım. Öncelikle sıyırtma takımı hazırlamamız için gerekli olan malzemelere bakalım.

Gerekli Malzemeler

- Bir adet klips
- 35 ve 100 gram aralığında sıyırtma kurşunu
- Beden misinası 0.10 - 0.20 mm arası kalınlıkta ve 2 yada 3 metre uzunluğunda
- 11 yada 12 numara iğne

87
88


Syırıtma takımı nasıl hazırlanır ?

Öncelikle elimizde bulunan 11 - 12 numara iğnemize çapari takımlarında kancalarda bulunan simli tüy, martı tüyü yada siz ne tür tüy kullanıyorsanız bunu iğne ile beraber beden misina' mızın bir ucuna bağlıyoruz. Eğer yemli takım hazırlayacaksanız iğneye her hangi bir şey eklemenize gerek yok. Daha sonra beden misina' mızın diğer ucunu sıyırtma kurşununun alt kısmına ( kurşun üzerinde bulunan fırdöndü olan bölgeye değil ) kullanmayı tercih ettiğiniz her hangi sağlam bir düğüm ile bağlıyoruz. Son olarak' da sıyırtma kurşunun üst kısmında bulunan fırdöndü halkasına makinemizden gelen ana bedenin ucunda bağlı olan klipsi takarak takımımızı kullanıma hazırlamış oluyoruz.

İsterseniz bu takımı yukarıda görsellerde görüldüğü üzere yemli yada anlattığımız üzere yemsiz olarak kullanabilirsiniz.

Herkese Rastgele.
 

Bunu Görüntüleyen Kullanıcılar (Users: 0, Guests: 1)